Vizyonda Bu Hafta ( 29.03.2019) - Cinedb

Bu hafta 2’si Türk yapımı olan toplam 9 film vizyona girdi. Hafta sonunu film keyfi yaparak değerlendirmek isteyen sinemaseverler için vizyonda bu hafta programı.

9. Katil Avcısı / Hunter Killer

Donovan Marsh'ın yönetmen koltuğunda oturduğu gerilim ve aksiyon türündeki "Katil Avcısı" filminin başrolünde Gerard Butler yer alıyor. Başarılı oyuncuya Gary Oldman, Common, Linda Cardellini, Zane Holtz, Toby Stephens ve Henry Goodman'ın eşlik ettiği filmde : Kuzey Buz Denizi'nin metrelerce altında, Yüzbaşı Joe Glass önderliğindeki bir Amerikan denizaltısı, başka bir Amerikan denizaltısının Rusya'ya karşı gizli bir darbe planladığını ve dünya düzenini tehdit ettiğini öğrenir. Mürettebat ve ülke tehlikedeyken, Yüzbaşı Glass bir grup seçkin deniz komandosuyla birlikte, kaçırılan Rusya başbakanını kurtarmalı ve 3. Dünya Savaşı'na engel olmak için düşman hattına sızmalıdır.

8. Loro

Yönetmenliğini Paolo Sorrentino'nun yaptığı, Riccardo Scamarcio,Elena Sofia Ricci, Toni Servillo, Euridice Axen, Kasia Smutniak ve Giovanni Esposito'nun rol aldığı filmde, skandallarıyla ünlenen eski İtalyan başbakanı Silvio Berlusconi'nin yaşamına odaklanıyor. Hem özel hayatına hem de ülke için yürüttüğü politika çalışmalarına iğnelemeler yapan Loro, Berlusconi'nin skandallarını masaya yatırıyor.

7. Deli ve Dahi / The Professor and the Madman

Mel Gibson, Sean Penn, Natalie Dormer, Ioan Gruffudd, Jennifer Ehle ve Jeremy Irvine'nin eşlik ettiği filmin yönetmen koltuğunda İranlı sinemacı Farhad Safinia oturuyor. Mel Gibson'ın başrolünde yer aldığı Deli ve Dahi, 19. yüzyılda Oxford İngilizce Sözlüğü'nün on bin kelimelik ilk baskısını hazırlamaya koyulan James Murray'in hikayesini anlatıyor.

6. Aşktan Kaçılmaz / Juliet, Naked

Jesse Peretz'in yönetmen koltuğunda oturduğu romatik komedi türündeki filmin başrollerinde Chris O'Dowd, Rose Byrn, Ethan Hawke, Phil Davis, Azhy Robertson ve Ayoola Smart yer alıyor.
Aşktan Kaçılmaz, bir zamanlar birbirilerine aşık olan Annie ve Duncan çifti ile bir dönem müzik kariyerinde önemli bir yere gelmiş Tucker Crowe'un hikâyesini anlatıyor.

5. Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle

Vizyon Tarihi: 29 Mart 2019
Yönetmen: Alp Tekin Sara Ahmadi
Mehrdad Ghaffarzadeh'in yönetmenlik koltuğunda yer aldığı Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle, yardımsever Emre’nin, en yakın arkadaşı Hakan tarafından düzenlenen bir planla hayatının bambaşka bir yola girmesini anlatıyor.

Filmde, Yusuf Çim, Afsaneh Pakroo, Ali Burak Ceylan, Hazal Türesan, Ayşen İnci, Semra Dinçer, Alihan Türkdemir ve Pejman Bazeghi rol alıyor.

4. Şeytan Oyunu

4. Şeytan Oyunu loading
Vizyon Tarihi: 29 Mart 2019
Yönetmen: Niyazi Ayaydın
Yönetmenliğini Kadir Genç'in yaptığı yerli korku filmi Şeytan Oyunun'nda Burak Ergün, Neslişah Ertürk, Demet Karadayı ve Niyazi Ayaydın rol aldı.

3. Jumbo

Vizyon Tarihi: 29 Mart 2019
Tür: Animasyon 2019
James Snider'ın yönettiği animasyon türündeki filmde, Jumbo isimli bir filin ve ona yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarının hikâyesini anlatıyor.

2. Sevimli Ejderha Kokonat: Ormanda Şenlik / Coconut The Little Dragon: Into The Jungle

Anthony Power'ın yönettiği animasyon filmi Sevimli Ejderha Kokonat: Ormanda Şenlik, sevimli ejderhanın su ejderhalarıyla tanışması ve sonrasında yaşanan olaylar etrafında dönüyor.

1. Kursk

Vizyon Tarihi: 29 Mart 2019
Yönetmen: Ariel Zeitoun
Yönetmenliğini Thomas Vinterberg'ün yaptığı Kursk, 120 Rus askerinin ölümüyle sonuçlanan Kursk isimli denizaltının batma hikayesini anlatıyor. 2000 yılında gerçekleşen denizaltı felaketi ve sonrasında yaşanan olaylar hatırlatılırken yaşam mücadelesi veren mürettebatın ailelerinin onları kurtarmak için mücadele etmek zorunda kaldığı siyasi engeller ve zorluklar da sinemaya taşınıyor.

Filmde, Lea Seydoux, Colin Firth, Matthias Schoenaerts, Michael Nyqvist, Max von Sydow, August Diehl, Matthias Schweighöfer, Steven Waddington, Joel Basman ve Eva van der Gucht yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.