Vizyonda Ne Var? - Cinedb

avatar
Anonim Editör

İşte Ekim'in ilk haftasında vizyona giren filmler!

Babamın Ceketi

Vizyon Tarihi: 05 Ekim 2018
Tür: Komedi 2018
Yönetmen: İlkem Şahin

Yönetmen: Müfit Can Saçıntı

Oyuncular: Müfit Can Saçıntı, Mert Turak, Erkan Can, Ayşen Gruda, Elif Nur Kerkük, Uğur Demirpehlivan, Ünal Yeter

Konusu: Bir süredir birlikte olan Ferhat ve Aslıhan ilişkilerini evlilikle taçlandırmak istemektedir. Fakat Ferhat'ın işsiz olması evlenmeleri önünde büyük bir engeldir. Bu sırada Aslıhan'ın babasının kalp krizi geçirmesi durumu daha da çıkmaza sokar. Aslıhan'ın babası yaşadığı sağlık sorunu sonrası kızına evlenmesi için baskı yapmaya başlar. Babası ölmeden önce kızının mürüvvetini görmek istemektedir. Fakat bunun için Ferhat'ın iş ve düğün için para bulması gerekir. Bu süreçte Ferhat'ın en büyük destekçilerinden biri de babası İbrahim'dir. Oğlunu okutarak en iyi babalığı yaptığını düşünen İbrahim şimdi de ona iş aramaya başlar. Mahalleden arkadaşı Penguen Ersin'in de yardımıyla iş aramaya başlayan Ferhat kendisini türlü maceraların içerisinde bulur.

Tutsak/ Bel Canto

Vizyon Tarihi: 11 Mayıs 2018
Tür: Korku 2018
Yönetmen: Şenay Gürsoy
Yönetmen: Paul Weitz

Oyuncular: Julianne Moore, Christopher Lambert, Ken Watanabe, Sebastian Koch, Thorbjørn Harr

Konusu: Ünlü soprano Roxanne Coss Güney Amerika'da zengin bir sanayici olan Hosokawa'nın davetiyle özel bir konser vermektedir. Ancak içeri sızan silahlı kişiler, içeridekileri rehin alır. Gerillalar, tutuklu olan yakınları ve diğer gerillaların salıverilmesini istemektedir. Coss ve diğer üst düzey rehineler ölüm kalım savaşının ortasında kalır, ancak gerilla-polis pazarlığı ilerledikçe, gerillalarla rehineler arasında bir bağ kurulmaya başlayacaktır.

İstanbul Muhafızları

Vizyon Tarihi: 05 Ekim 2018
Yönetmen: Ammar Gündüz
Yönetmen: Çağrı Cem Bayraklı

Konusu: Ab-ı Hayat çeşmesine ulaşmaya çalışan iki fedainin yolu İstanbul Muhafızları çizgi dizisinin senaristi Aslı ile kesişir. Aslı'nın patronu Ayşen, Aslı'dan Gümüşçüler Çarşısı'nı tanıtan bir bölüm yazmasını ister. Rivayete göre İstanbul'un altındaki saklı kalmış hazinenin sırrı gümüş ustalarına emanettir. Bu sırrın son koruyucusu ise Veli Dede'dir. Fakat bilinmeyen şey, bu hazinenin altın, elmas veya yakut değil, içenleri hastalıktan ve yaşlılıktan uzak tutan "hayat suyu" olmasıdır. Aslı büyük bir maceranın içine girer ve tabii İstanbul Muhafızları da.

Venom: Zehirli Öfke / Venom

Yönetmen: Ruben Fleischer

Oyuncular: Tom Hardy, Jenny Slate, Riz Ahmed, Michelle Williams, Woody Harrelson, Michelle Lee, Marcella Bragio, Sope Aluko

Konusu: Eddie Brock hırslı bir muhabirdir. Sevgilisinin çalıştığı araştırma firmasının sahibi de peşinde olduğu hikâyelerden biridir. Kötü niyetli ve kendi amaçları doğrultusunda hareket eden bu adamın hikâyesinin peşinde koşarken, Eddie, sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir. Ancak araştırmasında fazla ilerleyen Eddie, Venom adı verilen bu organizmanın sıradaki taşıyıcısı olur. Bir yandan vücudunu ve zihnini kontrol altına alan organizmayla mücadele eden Eddie, bir yandan da firma sahibinin kendisini öldürmesi için gönderdiği kişilerden kaçmalıdır.

Johnny English Tekrar İş Başında / Johnny English Strikes Again

Yönetmen: David Kerr

Oyuncular: Rowan Atkinson, Olga Kurylenko

Konusu: Rowan Atkinson, çok sevilen tesadüfi gizli ajan rolüne tekrar dönüyor. Yeni macera, bir siber saldırının, Britanya'daki tüm aktif gizli ajanların kimliklerini ortaya çıkarması ve Johnny English'in gizli servisin son umudu olarak görev almasıyla başlıyor. Emeklilikten geri çağrılan English, baş hacker'ı bulma göreviyle aksiyona balıklama dalıyor. Çok az yeteneğe ve analog yöntemlere sahip olan Johnny English'in görevi başarıyla tamamlaması için modern teknolojinin zorluklarının üstesinden gelmesi gerekiyor.

Sokak Sınıfı: 21. Sokak

Vizyon Tarihi: 05 Ekim 2018
Tür: Komedi 2018
Yönetmen: Sedat Yetkin
Yönetmen: Mehmet Yaşa

Oyuncular: Sedat Önder, Mehmet Yaşa, Ömer Kızıl, Emrah Yayan

Konusu: Mahallenin okuma yazma bilmeyen gençleri, okuldan kaytaran çocukları sokakta eğitmek için bir maceranın peşinde koşarlar. Rıfkı, Mahmut, Emrah ve Ömer gizliden gittikleri başka bir okuldan öğrendikleri şeyleri sokakta kurdukları sınıfta öğrencilere anlatmaya çalışırlar. Sokak macerasına başlayan arkadaşların komedi türündeki sokak sınıfı izleyiciye birbirinden farklı dersler vermektedir.

Üç Harflilerin Musallat Olduğu Büyülü Konakta Ruh Çağıran Gençlerin Hazin Hikâyesi

Üç Harflilerin Musallat Olduğu Büyülü Konakta Ruh Çağıran Gençlerin Hazin Hikâyesi loading
Yönetmen: Sinan Kaçar

Oyuncular: Cemre Kurum, Ecenaz Üçer, Feyyaz Gümüş, Esra Beril Atahan, Doğa Yavuz, Onur Durmaz

Konusu: Cini bile canından bezdiren, düşmanları her türlü geyik muhabbetine dahil edebilen, birbirlerini zerre umursamadan kurtulmanın yollarını arayan ve gamsızlığın dibine vuran gençler, bir korku filminin en absürt hallerini yaşar ve yaşatır.

Aydede

Vizyon Tarihi: 05 Ekim 2018
Tür: Dram 2018
Yönetmen: Arzu Şenses Öner
Yönetmen: Abdurrahman Öner

Oyuncular: Ezgi Mola, Bilal Çelik, Mehmet Özgür, Ayşenil Şamlıoğlu, Reha Özcan, Banu Fotocan, Emirhan Ateş, Nalan Kuruçim, Nazan Kesal

Konusu: Küçük yaşta babasını kaybetmiş olan Bekir'in annesi Rabia ile dedesi İlyas, birlikte kasabanın tuhafiye dükkânını işletmektedir. İlyas vefat edince, üzülmemesi için Küçük Bekir'e çok sevdiği dedesinin öldükten sonra Ay'a gidip, Aydede olduğu söylenir. Bekir televizyonda gördüğü Badi filmindeki gibi, bir bisiklet alıp Ay'a uçmayı ve dedesini görmeyi hayal eder. Annesi Rabia ise, ablası ile aralarında çektikleri miras kurasında, oturdukları evle tuhafiye dükkânını kaybeder, ardından ablası ile amansız bir miras kavgasına tutuşur. Yaşadığı platonik aşk, Rabia'nın hayatını daha da zorlaştıracaktır.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.