Sinemada Son 10 Yılda Ölümsüzlük Üstüne Yapılmış En İyi Filmler!

avatar
Anonim Editör

Bilimkurgu ve korku-gerilim türlerinin vazgeçilmez teması ölümsüzlük üstüne son 10 yılda sinemada yapılmış en iyi filmleri sizler için derledik.

Hancock -2008

Hancock -2008

Alkolik, beceriksiz, gerçek bir kaybeden olan John Hancock halk arasında dalga geçilen bir süper kahramandır. Los Angeles’ın en sevilmeyen kişisi olan Hancock bir gün Ray Embrey adında bir halkla ilişkiler uzmanının hayatını kurtarınca Ray’in halkla ilişkiler uzmanı olan müdürü onun süper kahraman imajını kurtarabileceğini söyler. Ancak bunun gerçekleşmesinin önündeki tek engel kötü bir şöhret değildir.

Dr.Parnassus / The Imaginarium of Doctor Parnassus 2009

Dr.Parnassus / The Imaginarium of Doctor Parnassus 2009

Hayal güçleri üstünde çok büyük bir etkiye sahip olan Doktor Parnassus aynı zamanda iflah olmaz bir kumarbazdır. Şeytan Bay Nick ile girdiği bir iddiada ölümsüzlüğü kazanan. Dr. Parnassus yüzyıllar sonra gerçek aşkıyla karşılaştığında bu sefer şeytanla başka bir anlaşma yapacak ve kızı ve ölümsüzlüğüne karşılık gençliği pazarlık konusu yapacaktır.

Bay Hiçkimse / Mr. Nobody -2009

Bay Hiçkimse / Mr. Nobody -2009

2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo ölüm döşeğindeyken gençliğinden bir anıyı hatırlar. Kalkmak üzere olan bir tren onu annesiyle götürecek ve hayatını pek çok bilinmezin olduğu bir yola sokacaktır. Babasıyla kalması durumunda ise bambaşka bir ihtimal doğacaktır.

Ölümsüzler: Tanrıların Savaşı / Immortals -2011

Ölümsüzler: Tanrıların Savaşı / Immortals -2011

Titan Hyperion, Ares tarafından üretilen Epirus Yayı'nı elde etmek üzere insanlığa savaş açar. Bu silah, Titanları Tartaruslardan kurtarmaya yarayacak olan bu silah Hyperion’un eline geçerse bir felaket kaçınılmazdır. Ancak Tanrılar savaşanlar arasında tarafsız olmak zorundadır. 

Dracula: Başlangıç / Dracula Untold -2014

Dracula: Başlangıç / Dracula Untold -2014

Osmanlı İmparatoru Sultan II. Mehmed 5 yy'da savaş başarılarıyla dünyada adından bahsettirmektedir. Bu sırada Transilvanya topraklarında büyüyen Osmanlı tehdidine karşı III. Vlad ve eşi Mirena’nın barış içerisinde yaşatmak konusundaki çabaları sürüyordur. Ancak oğullarının Eflak’tan Osmanlı ordusunda asker olmaları için alınan 1000 erkek çocuğundan biri olduğunu öğrenmeleriyle işler değişir. Türkleri yenmek için bir canavardan yardım ister. Artık hiçbir insanoğlunda olmayan lanetli bir güce sahiptir.

Self/less -2015

Self/less -2015

Damian kanserden ölmek üzeredir ancak sahip olduğu zenginlik hayatta ona ikinci bir şans tanır. Daha genç ve dinç bir bedende uyandığı yeni hayatı başta harika gitse de işler onun için öngörülemez şekilde değişmeye başlar. Damian'ın sahip olduğu bu beden aslında gizli servis tarafından aranan bir adama aittir ve onun bunu açıklaması hiç de kolay olmayacaktır.

Deadpool -2016

Deadpool -2016

Eski paralı asker Wade Wilson ordudan ayrıldıktan sonra merkezinde kendisinin olduğu bir hayat kurar ve bu arada para karşılığı bazı “kötü” insanları öldürerek geçimini sağlalr. Bir gün Vanessa ile tanıştığında hayatının merkezi o olur. dolu dizgin bir aşk yaşarlarken Wade kanser olduğunu öğrenir ve onu ölümünü izlemekten kurtarmak için terk eder. Kanseri yenip sevdiği kadına zarar verenlerden intikamını alma umuduyla katıldığı deneysel bir tedavi sırasında kanserden kurtulur ancak bu, bu deneyin ona kazandırdıklarından sadece biridir; ya da kaybettirdiklerinden…

Kullanıcı Yorumları

samet demir CineDB blank
samet demir 14 Temmuz 2018

Bu adamın filmleri hep çok iyi oluyo.

samet demir CineDB blank
samet demir 12 Temmuz 2018

güzel içerik.

Popüler Listeler