Sinemanın Devleri Organize İşler İçin Bir Araya Geldi

Sinemanın Devleri Organize İşler İçin Bir Araya Geldi

Yılbaşından beri yaşanan sinema krizinin baş rollerinde olan film yapımcıları dayanışma amaçlı bir araya geldi.

Yılmaz Erdoğan’ın düzenlediği Organize İşler Sazan Sarmalı’nın özel gösterimine Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Demet Akbağ, Mahsun Kırmızıgül gibi isimler katıldı. Ünlü sinemacılar yaşanan ve çözülen sinema krizi ve krizi çözen yasa düzenlemesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Ayrıca Organize İşler Sazan Sarmalı filmi de oldukça övüldü.

Yılmaz Erdoğan; “Türk sineması diğer filmlerle beraber önemli bir eşikten geçti. Bundan sonraki 100 yılı etkileyecek kadar önemli bir yasal değişiklik bu.”

Cem Yılmaz;

“Bu 3-5 ay bizim pek hoşumuza gitmeyen bir şekilde geçti. Neticede kapalı devre, kağıt üzerinde bir şeyler karalıyoruz. Seyircimizi ya güldürüyoruz ya hüzünlendiriyoruz, bir meramımızı anlatıyoruz. Bununla ilgili tatsız bir şey yaşandı. İnşallah bu yıl çıkan kanunla olay tatlıya bağlanmıştır. Neticede güzel şeyler üretiliyor, herkes hakikaten hayatını koyuyor. Şimdi çok güzel bir film izledik, vallahi helal olsun. Herkes işini çok güzel yapmış. Seyircimizi salonlara bekliyoruz. Halbuki biz çok kalabalığız. Türkiye'de sinema üreten çok insan var, izleyen de çok insan da var. Dolayısıyla buna aracılık edenlerin şöyle bir şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekiyor.”

Ayrıca Cem Yılmaz; Karakomik Filmler’in Ekim ayında vizyona gireceğini söyledi.

Şahan Gökbakar;

“Gerçekten çok önemli bir yasa çıktı. Sağ olsun hem Kültür ve Turizm Bakanlığı hem Cumhurbaşkanlığı nezdinde çok önemli adımlar atıldı. Buradaki insanların yaptığı filmler hepimizin filmleri. Şirketler, yapımlar, bütçeler farklı olabilir ama filmler hepimizin. Yıllardır bizi izleyen seyircimizi güldürmek için çabalıyor herkes bireysel olarak. İnşallah bundan sonra beraber de bir şeyler yaparız."

 
Organize İşler Sazan Sarmalı

Organize İşler Sazan Sarmalı

Vizyon Tarihi: 01 Şubat 2019
Tür:
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.