“Sofra Sırları” Gala Gösteriminde Tam Not Aldı!

“Sofra Sırları” Gala Gösteriminde Tam Not Aldı!

Demet Evgar, Fatih Al ve Alican Yücesoy’ un başrollerinde yer aldığı Sofra Sırları filmi gala gösteriminde tam not aldı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ümit Ünal’ ın üstlendiği, Demet Evgar, Fatih Al ve Alican Yücesoy’ un başrollerinde yer aldığı Sofra Sırları filmi gala gösteriminde tam not aldı. Filmin galası 12 Şubat Pazartesi günü Vadistanbul Cinemaximum’da gerçekleşti. Davetlilerin büyük beğenisini kazanan film, 16 Şubat’ta vizyona giriyor. Sofra Sırları'nın galasına; İzzet Altunmeşe, Gülcan Arslan, Ece Uslu, Ceren Moray, Metin Akdülger, Melis Birkan, Dilara Öztunç, Aydan Taş, Perihan Ünlücan, Atılgan Gümüş, Erdem Akakçe, Atılay Uluışık, Akasya Aslıtürkmen, Deniz Bolışık, Gülin İyigün, Furkan Andıç  gibi ünlü isimler katıldı. Filmin Oyuncuları Set Sürecini Şöyle Anlattı; Kırmızı halıda tam kadro poz veren filmin oyuncuları basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Demet Evgar; "Sofra Sırları, bir kadının özgürlük hikayesini konu alıyor film  aslında seyirciyle buluştukça daha da özgürleşecek.. İzleyen herkese şifa olsun. Bundan sonraki söz seyircinin" dedi. Güzel oyuncu filmi izleyeceklere de şu tavsiyede bulundu "Seyirci filmden çıktığından kimsenin öldüğüne üzülmeyecek ama  çıktıklarında acıkabilirler, karınlarını doyurup filme gelmeliler." diye ekledi.   Filmde komiser karakterine hayat veren Alican Yücesoy; "Oyuncuların bir kısmıyla zaten önceden tanışıyorduk Ümit'le de yıllar önce çalışmıştık. Çok güzel bir set süreci geçirdik, baştan sona harikaydı. Bundan sonraki aşaması da iyi geçecek. Çünkü bu hissedilebilir bir şey...   Filmin yönetmen ve senaristi  Ümit Ünal ise "Sofra Sırları benim yaklaşık 10 yıllık bir projem, son üç sene içersinde hayata geçirebildik. Bu kadro ile çalıştığım için çok mutluyum. Hepsi ile tekrar gözüm kapalı çalışabilirim." dedi.

Sofra Sırları’nın konusu ise şu şekildedir; Neslihan hayatını kocasına ve evine adamıştır. İstanbul'da doğup büyüdüğü halde, kocasının işi yüzünden hayatını Anadolu kasabalarında geçirmiştir. Yıllardır çok sakin, hiçbir olağanüstü olay olmayan uzak taşra şehrinde yaşamaktadırlar. Neslihan utangaç, sevimli bir kadındır. Günü akşama ne pişireceğini düşünerek geçer. Çok da iyi bir aşçıdır. Kocası, aile dostları, Neslihan’ın yemeklerine çok düşkündür. Neslihan’ın çevresindekilerin esrarengiz ölümü tüm gözleri ona çevirir. Şehre yeni atanmış, çok zeki, Amerika’da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser, Neslihan’ın bir şeyler çevirdiğini ve peş peşe cinayetlerde parmağı olduğunu anlar ama bir türlü gerçek bir kanıt bulup Neslihan’ı yakalayamaz. Neslihan her cinayetten tereyağından kıl çeker gibi, son derece masum, hafif çatlak görünerek sıyrılmayı başarır.

Sofra Sırları

Sofra Sırları

Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2018
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar