Sonbaharda İzlemesi Keyifli Birbirinden Güzel Filmler!

avatar
Anonim Editör

Deniz, güneş, kum yerini hırka, yağmur, ıhlamura bırakırken bozulan moralleri düzeltecek, bize sonbaharı yeniden sevdirecek filmler!

Helen -2008

Helen -2008

Müzik dalında profesörlüğünü almış olan Helen ikinci kez evlendiğinde girdiği depresyonla geçmişini yeniden düşünmeye başlar. İlk kocasından, kızı daha çok küçükken ayrılan Helen'in o ilişkisinden kalmış acısı henüz çıkmaktadır. Onun bu durumu artık 13 yaşına basmış olan kızını ve yeni eşini etkilemektedir. Depresyon tedavisi devam ederken, üniversitede bir öğrenci ile arasında dostluk başlar. Helen'in vereceği bir karar, kızı ve kocası kadar hayatına yeni girmiş genç kadını da etkileyecektir.

Sonbahar -2008

Sonbahar -2008

Yusuf 1997 yılında 22 yaşında üniversite öğrencisi iken girdiği cezaevinden, 10 yıl sonra sağlık nedenleriyle tahliye edilir. Hayata Dönüş Operasyonu'nu yerinde yaşamış Yusuf'u, Doğu Karadeniz'deki köyünde bir tek yaşlı ve hasta annesi karşılar. O cezaevinde iken babası ölmüş, ablası ise evlenip büyük bir kente taşınmıştır. Ekonomik nedenlerle sadece yaşlıların kaldığı bu dağ köyünde Yusuf bir tek çocukluk arkadaşı Mikail ile görüşmektedir. Sonbaharın kendini yavaş yavaş kışa teslim ettiği günlerde Yusuf, Mikail ile gittiği bir meyhanede fahişelik yapan genç ve güzel Gürcü kızı Eka ile karşılaşır. Farklı dünyalardan gelen bu iki insanın birlikteliği için ne zaman ne de koşullar uygundur. Yine de Yusuf için aşk son bir kez hayata tutunma ve kendi yalnızlığından sıyrılma çabasına dönüşür. 

Cennetten Çok Uzakta / Far From Heaven -2002

Cennetten Çok Uzakta / Far From Heaven -2002

1950'li yılların Amerika'sında, sakin ve sessiz bir hayat süren Whitaker ailesi Connecticut'ta herkesin imrendiği bir mutluluk çizmektedir. Ancak Cathy, eve erken geldiği bir gün kocası Frank'i başka bir erkekle yatakta yakalar. Aralarında bu konuyu hiç konuşmayan ve hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam eden ikili, gitgide birbirlerinden uzaklaşmaya başlar. Kendini yalnız ve mutsuz hisseden Cathy bahçıvanları Raymond ile dostane bir ilişki geliştirir. Ancak evli beyaz bir kadının bekâr ve siyah bir erkekle kurduğu arkadaşlık çevredeki insanların olumsuz tepkilerine yol açacaktır.

Eve Dönüş / Garden State -2004

Eve Dönüş / Garden State -2004

26 yaşındaki Andrew Largeman, annesinin cenazesinde, eski arkadaşı Mark ile karşılaşır. Mark cenaze kazıcılığı yapmaktadır. Largeman, babasına mesafeli dururken eski arkadaşları ile vakit geçirir. Daha sonra Largeman bir doktorun bekleme odasında Sam ile tanışır ve ikili çekingen şekilde yeni bir ilişkiye başlarlar.

Kasımda Aşk Başkadır / Sweet November -2001

Kasımda Aşk Başkadır / Sweet November -2001

Nelson Moss, son derece işkolik biridir. Ehliyet sınavında Sara isimli deli dolu bir kızla tanışır. Aralarında bir çekim oluşur. Sara, Nelson’dan 1 ay boyunca onunla yaşamasını ister. Bu bir aylık süreçte ilişkileri tutkulu bir aşka dönüşür. Nelson’ın bilmediği ise âşık olduğu Sara’nın kanser olduğudur. İki insan, ölümle hayatın girdabına beraber tutulmuşlardır.

New York’ta Sonbahar / Autumn in New York -2000

New York’ta Sonbahar / Autumn in New York -2000

Will Keane, New York’un çapkınlığıyla ün yapmış, en mesafeli kadınların bile cazibesine karşı koyamadığı ünlü simalarından biridir. Her gece başka isimlerle görüşmeye alışık olan Keane, kendisinden olgun erkeklerle ilişki yaşama tercihinde olan Charlotte Fielding ile tanışır. Birbirlerinden çok farkı beklentileri olan bu iki insan, fonda muhteşem bir New York sonbaharı ile oldukça tutkulu bir ilişkiye yelken açarlar.

Harry ile Sally Tanışınca / When Harry Met Sally -1989

Harry ile Sally Tanışınca / When Harry Met Sally -1989

Bir yolculuk sırasında karşılaşıp tanışan Harry ve Sally isimli iki genç, sohbetleri esnasında aynı üniversiteden mezun olduklarını ancak daha önce hiç karşılaşmadıklarını fark ederler. Bu keyifli sohbet sırasında konu ikili ilişkilere gelir ve iki karşı cinsin arkadaş olup olamayacağı üzerine uzun uzun tartışırlar. Sonuç ise arkadaş olamadıkları yönündedir. New York'a vardıklarında ayrılırlar ve ikisi de ayrı ayrı kendi hayatlarını yaşamaya devam ederler. Ta ki kader yollarını tekrar birleştirene dek…