Kirpi Sonic Film Afişi

Kirpi Sonic Filmi Eleştirisi

SEGA oyun şirketinin 1991 yılında çıkardığı Sonic the Hedgehog oyunuyla dünyamıza giren Sonic, 90’lı yılların oldukça popüler karakterlerinden biri oldu.Yıllardır yapılan oyunları ve çizgi filmleri sonrasında Sonic, animasyon filmiyle karşımıza çıkıyor.


Bildiğiniz üzere filmin belirlenen vizyon tarihi 8 Kasım 2019’du. Yayınlanan ilk fragmandaki Sonic tasviri, Sonic hayranlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Yapılan olumsuz eleştiriler sonrasında filmin yönetmeni Jeff Fowler, karakteri tekrar tasarlayacaklarını açıkladı. İlk yayınlanan fragmandan sonra ben de hayal kırıklığına uğrayanlardan biriydim. Çocukken sıkı bir hayranı olduğum Sonic’i o halde görünce, sinirlendiğimi bile söyleyebilirim. Tekrar tasarlanan film bu kusurunu gidermiş. Sonic, işte tam bir Sonic olmuş.


Gelelim filmin hikayesine; Kendisini yetiştiren Longclaw’un, evrenler arası geçiş yapmasını sağlayacak bir çuval dolusu yüzükle, güvenliği için farklı bir evrene gönderdiği Sonic’in yolu, Amerika’nın küçük bir kasabasına düşer. Burada sebep olduğu büyük elektrik kesintisi, Amerikan hükümetini devreye sokar ve çatlak Dr. Ivotnik Robotnik’i peşine düşürür. Sonic, kasabanın polisi Tom Wachowski’den yardım ister. Bu yardım çağrısı, Sonic ve Wachowski’yi hayatları boyunca unutamayacakları bir maceraya sürükler.


Başta The Mask, Dumb and Dumber, Truman Show ve How the Grinch Stole Christmas filmleri olmak üzere pek çok filmiyle büyük bir hayran kitlesi yaratan Jim Carrey birkaç yıldır projelerde yer almıyordu. Yıllar sonra Kidding dizisiyle ekranlara geri dönen oyuncu, Sonic the Hedgehog filmiyle de beyazperdeye dönüyor. Jim Carrey hakkında ne söyleyebilirim ki? Jim Carrey işte! Olağanüstü oyunculuğuyla tüm sinemaseverleri kendine hayran bırakmış bir isim. Tek başına Jim Carrey’nin varlığı bile filmi izlemek için bir sebep.


Kimi zaman diyaloglarıyla kimi zamansa aksiyonlarıyla film, izleyenlere keyifli vakit sunuyor. Hedef kitlesi her ne kadar çocuklar olsa da çocukluğuna dönmek isteyen veya çocuklarıyla güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen yetişkinler de filmi tercih edebilir.


Keyifli seyirler.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.