Sonic The Hedgehog Filmi İlk Haftasında Ciddi Bir Hasılat Elde Etti

Sonic The Hedgehog Filmi İlk Haftasında Ciddi Bir Hasılat Elde Etti

Jim Carrey başrollü Sonic The Hedgehog, 14 Şubatta vizyona girmişti. Ünlü video oyunu uyarlaması film, 100 milyon dolar gişe hasılatı yaptı.

SEGA şirketinin kül video oyunlarından birisi olan Sonic'in sinemaya uyarlaması olan Jim Carrey başrollü Sonic The Hedgehog, dünya genelinde 100 milyon dolar gişe hasılatını barajını aştı.

Paramount Pictures tarafından sinemaya uyarlanan kült video oyunu serisi Sonic, karakter tasarımından dolayı çok eleştiri almasından dolayı vizyon tarihi ertelenmişti ve sonrasında filmin vizyon tarihi 14 Şubat olarak duyurulmuştu.

Senaryosunu Pat Casey ve Josh Miller'ın kaleme aldığı Sonic the Hedgehog'un yönetmen koltuğunda Jeff Fowler yer almıştı. Başrolünde ünlü aktör Jim Carrey'nin yer aldığı film büyük bir merakın ardından dünya ile aynı anda ülkemizde 14 Şubat tarihinde vizyonda yerini almıştı.

Sonic the Hedgehog 100 Milyon Dolar Gişe Hasılatına Ulaştı

ABD'de 68 milyon dolar civarında gelir elde eden film, uluslararası gösteriminden kazandığı 43 milyon dolar ile birlikte 111 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. Vizyona girmesinin üzerinden bir hafta gibi bir süre geçmesinin üzerinden 100 milyon dolar hasılat elde eden Sonic the Hedgehog, 95 milyon dolar bütçe ile çekilmişti.

Sonic the Hedgehog Fragmanı

Sonic the Hedgehog Filminin Konusu

Sonic the Hedgehog, peşine düşen yetkililerden kurtulup, şeytani doktorun elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışan Sonic'in hikayesini konu ediyor. Hükümet, insan biçiminde bir kirpi olan Sonic’i yakalamak için peşine düşer. Devlet görevlileri her yerde Sonic’i aramaya başlar. Sonic ise bu sırada şeytani Dr Eggman’ın ele geçirdiği yüzükleri geri almaya çalışmaktadır. Küçük bir kasaba olan Green Hills’in şerifi Tom Wachowski, Sonic’in peşine düşen hükümet yetkililerinden kaçmayı başarıp, doktordan yüzükleri geri alabilmesi için yardım etmeye karar verir. Ancak bu sandığı kadar kolay olmayacaktır.
Sonic the Hedgehog (Kirpi Sonic) filmi eleştirisine Buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar