Soul Filminden Yeni Fragman

Pixar Stüdyolarının yeni animasyon filmi “Soul“dan yeni bir fragman yayınlandı.

Pixar Stüdyosu, daha önce "Toy Story", "Wall-e", "Up" ve "Coco" gibi hem çocukların hem de yetişkinlerin dünyasına hitap eden çok başarılı yapımları beyazperdeye taşımıştı. Bu sene Pixar Stüdyosu iki yeni animasyon filmi ile seyircisinin karşısına çıktı. Türkçeye "Hadi Gidelim" ismiyle uyarlanan "Onward" çizgi filmi Mart ayında başta Amerika olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde gösterilmeye başlanmıştı. Ancak filmin vizona girmesinin ardından coronavirüs salgını patlak verdi ve film beklenen gişe başarısını elde edemedi. Stüdyo "Onward"ı dijital platformlar üzerinden yayınlamaya devam etti. Coronavirüs salgını nedeniyle gişede "Onward" filminin başarısız olmasının ardından stüdyo ikinci filmi "Soul"un sonbahar aylarında sinemalarda olmasına karar verdi. 

Soul Filmi 20 Kasım 2020'de Sinemalarda

Coronavirüs salgını dolayısıyla uzun zamandır kapalı olan sinema salonları, kapılarını sinemaseverlere açmaya hazırlanırken birçok yeni filmin vizyon tarihi ertelendi. Pixar böyle bir karar almadığı sürece filmin 20 Kasım 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor. "Soul"un gişede "Onward"dan daha başarılı olması bekleniyor.

Soul Film Ekibi

"Soul" filminin seslendirme kadrosunda Tina Fey, Jamie Foxx, John Ratzenberger, Daveed Diggs gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Oscar ödüllü Pete Docter oturuyor. Dört kişilik senaryo ekibinin başında ise Kemp Powers yer alıyor.

 

Soul Filminin Konusu

"Soul" filminde hayatı anlamlı kılan şeyin ne olduğunu sorgulayacağız. Filmin kahramanı müzik öğretmeni olan Joe Gardner, hayatı boyunca New York'un ünlü caz kulübü The Blue Note'ta çalma hayalleri kurmaktadır. Gardner'ın hayatını anlamlı kılan ve varlığına anlam katan şeyi bulma macerası bir kanalizasyon deliğine düştükten sonra tamamen değişir. Bu filmin de daha önce yine Pixar tarafından hayata geçirilen "Inside Out" ve "Coco" gibi projeler kadar etkileyici olacağı ve önemli mesajlar taşıyacağı düşünülüyor.

Soul Filminin Yeni Fragmanı

Yorumlar