Spider-Man:Far From Home 1 Milyar Doları Aşıp, Enteresan İşler Başardı

Spider-Man:Far From Home 1 Milyar Doları Aşıp, Enteresan İşler Başardı

Spider-Man: Far From Home filmi 1 milyar dolar hasılat barajını aşmak üzere.

Dünya çapında 600 milyon dolara yaklaşan açılışının ardından Örümcek Adam: Evden Uzakta filmi bu hafta itibariyle 1 milyar dolar hasılat barajını aşacak. Filmin bu hafta sonuna kadar Amerika’da 333 milyon dolar, dünya çapında ise 672 milyon dolar hasılata ulaşması bekleniyor.

 

Örümcek Adam Evden Uzakta Filmi Hasılat Rekoru Kırdı

İçinde yaşadığımız yıllarda Marvel veya DC yapımı olması fark etmeksizin bir süper kahraman filminin 1 milyar doları aşması kesinlikle sürpriz veya ilgi çekici bir haber değil. Ancak Örümcek Adam Evden Uzakta filminin bu rakamı aşması ile birlikte ulaştığı enteresan başarılar var. Birincisi; bu film bu zamana kadar en yüksek hasılat elde eden Örümcek Adam filmi olacak. Ayrıca yapılan yorumlara göre en beğenilen Örümcek Adam filmi olduğunu da söylemek mümkün -Örümcek Adam: Örümcek Evreninde isimli animasyon yapımdan sonra tabi.- İkinci olarak ise Örümcek Adam: Evden Uzakta filmi bugüne dek 1 milyar dolar hasılatı geçen ikinci Sony filmi.

 

Bir Milyarı Geçen Tek Film James Bond Skyfall

Sony tarafından yayınlanan ve bir milyar dolar hasılatı geçen tek film 2012 tarihli James Bond filmi Skyfall olmuştu. Skyfall filminin dünya çapındaki hasılatı 1.1 milyar dolardı. Stüdyonun bir milyar dolara en çok yaklaştığı diğer film ise 2017 tarihli Jumanji: Welcome to the Jungle filmiydi. Film hiç beklenmediği halde 962 milyon dolara ulaşarak sevindirmiş ancak bir milyarı geçemediği için buruk bir sevinç yaşatmıştı. Örümcek Adam: Evden Uzakta bu barajı aşabilen ikinci Sony filmi olmayı başardı.
Örümcek-adam: Evden Uzakta

Örümcek-adam: Evden Uzakta

Vizyon Tarihi: 05 Temmuz 2019
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar