Spider-Man, Tarantino ve Lion King Arasında Yaz Savaşları Başlıyor

Spider-Man, Tarantino ve Lion King Arasında Yaz Savaşları Başlıyor

Kısır geçen yaz vizyonu Spider Man, Tarantino ve Lion King ile büyük bir savaşa girmek üzere.

Yaz aylarında gerek ülke gerekse dünya çapında diğer aylara oranlar çok daha az film üretiliyor. Çekilen filmlerin de kaliteleri tartışmaya açık oluyor. Sıcak yaz ayları sinemaseverler için maalesef yeterince ilgi çekici değil. Tabi bu durumda hepimizi açık hava gösterimlerine yönlendiriyor. Neyse ki sıkıcı yaz programını delip geçecek büyük bir mücadele kapımızda. Spiderman: Far From Home, Once Upon A Time In Hollywood ve Lion King; ölümüne bir yarışa girmeye hazırlar.

 

Spiderman: Far From Home Filmi Rekor Kırdı

Dünya prömiyerini 26 Haziran’da yapan ve 2 Temmuz Salı günü itibari ile ABD ve birçok ülkede vizyona giren Spiderman: Far From Home filmi -biz 5 Temmuz’da kavuşuyoruz- Amerika gişe tarihinin Salı günü açılış rekorunu kırdı. (Salı günü açılış yapmak garip olduğundan olabilir mi? Sadece soruyoruz.) Örümcek Adam’ın 24 saatlik Salı hasılatı 39.3 milyon dolar. Bu harika girişle Spiderman: Far From Home filminin yarışa 1-0 önce başladığını söyleyebiliriz.

Quentin Tarantino 30 Milyon Dolar İstiyor

Dünya çapında büyük bir üne sahip olmasına hatta yaşayan en usta yönetmenlerden biri kabul edilmesine rağmen Tarantino’nun hiçbir filmi öyle büyük hasılatlar, açılış rekorları falan elde etmedi. Bugüne kadarki en iyi açılış yapan filmi; 38 milyon dolara Django olmuştu. Son filmi The Hateful Eight ise sadece 15 milyon dolarlık bir açılış hasılatı elde etmişti. Tarantino bu sefer en iddialı casta sahip filmi ile geliyor. DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Margot Robbie, Kurt Russell gibi oyunculardan oluşan korkunç kadrosu ile Once Upon A Time In Hollywood’un açılış beklentisi 30 milyon dolar. İlk haftasonunda bu miktarın 50 milyon doları bulabileceği söyleniyor. Once Upon A Time In Hollywood’un en büyük kozu ise Tarantino’nun uluslararası ünü olacak. Çünkü son filmi The Hateful Eight de Kuzey Amerika’da yeterince gelir elde edememesine rağmen dünya çapında iyi paralar kazandırmıştı.
 
Bir Zamanlar... Hollywood'da

Bir Zamanlar... Hollywood'da

Vizyon Tarihi: 23 Ağustos 2019
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar