Spike Lee Filmi Da 5 Bloods'un Yayın Tarihi Belli Oldu

Spike Lee Filmi Da 5 Bloods'un Yayın Tarihi Belli Oldu

Usta yönetmen yeni filmi “Da 5 Bloods“un yayın tarihini sosyal medya hesabından duyurdu.

Filmin prömiyerinin haziran ayında Netflix'te yapılacağı resmi olarak açıklandı. Lee, sosyal medya hesabından yayın tarihinin yanı sıra "Da 5 Bloods" filminin Akademi'nin yeni kurallarına göre Oscar Ödüllerine aday olabileceğini de belirtti.

Da 5 Blood Filminin Oyuncuları ve Ekibi

Oyuncu kadrosunda Chadwick Boseman, Jonathan Majors, Delroy Lindo, Jean Reno ve Paul Walter Hauser gibi isimlerin yer aldığı film, 12 Haziran'da Netflix'te seyircisi ile buluşacak. Film aynı tarihte Netflix Türkiye kullanıcıları tarafından da izlenebilecek. Filmin senaryosunda Spike Lee'ye Danny Bilson, Paul Demeo ve Kevin Willmott eşlik etti.

Da 5 Blood Filminin Konusu

Filmde, dört Afro-Amerikan savaş gazisinin hikayesini izleyeceğiz. Gaziler, ölü liderlerinin cesedini bulmak ve onlara vaat edilen hazineyi aramak için Vietnam'a dönecekler.

Daha önce Spike Lee'nin televizyon projesinden uyarlanan ve filmlerinden birine dayanan “She's Gotta Have It” adlı dizi Netflix'te yayınlanmıştı. Ancak "Da 5 Bloods" projesi Lee'nin Netflix platformu üzerinden hayata geçirdiği ilk uzun metrajlı filmi olacak. Usta yönetmen Spike Lee, Cannes Film Festivalinde jüri özel ödülü ve Oscar'da en iyi uyarlama senaryo ödüllerini aldığı son filmi “BlacKKKlansman” ile geçtiğimiz yıl adından sıkça söz ettirmişti. Lee, bu yıl düzenlenecek olan Cannes Film Festivalinde ilk siyahi başkan olarak jüride yer alıyordu. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle festival ileri bir tarihe ertelendi ve henüz yeni bir tarih açıklanmadı . Normalleştirme planları ile festivalin yaz sonuna doğru gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Birçok başarılı projeye imza atan Spike Lee, Selwyn Seyfu Hids ile beraber kaleme aldıkları, Shakespeare'in Romeo ve Juliet'ine farklı bir yorum getirecekleri "Prince of Cats" filminin üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu filmde 1980'lerin hip-hop kültürünü Shakespeare'in başyapıtı ile harmanlamayi hedefliyor.

Yorumlar