Star Wars Filminin Yıldızı Andrew Jack Hayatını Kaybetti

Star Wars Filminin Yıldızı Andrew Jack Hayatını Kaybetti

Star Wars serisinden tanıdığımız tecrübeli oyuncu Andrew Jack; coronavirüs yüzünden hayatını kaybetti.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürece dünyanın birçok ülkesine yayılan coronavirüs, can almaya devam ediyor. Şimdiye kadar yaklaşık 800.000 insanın hayatını kaybettiği salgında ünlüler dünyasında bir kayıp yaşadı. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Star Wars serisinde Major Caluan Ematt karakterine hayat veren ünlü oyuncu Andrew Jack, coronavirus nedeniyle hayatını kaybetti. 76 yaşındaki ünlü aktör, Surrey'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ünlü oyuncunun ölüm haberini temsilcisi Jill McCullough, TMZ'ye yaptığı açıklama ile duyurdu. 

Andrew Jack'in Hastalık Süreci

Öğrenilen bilgilere göre, coronavirüs testi pozitif çıkan ünlü oyuncu Andrew Jack, İngiltere'de bir hastanede karantina altına alınmıştı. Durumunun ağırlaşması ve coronavirüs belirtilerinin şiddetlenmesinin ardından ünlü oyuncunun yaşamını yitirdiği öğrenildi. Andrew Jack'in eşi Gabrielle Rogers da Avustralya'da karantina altında. Yaşamlarının son döneminde eşinden ayrı düşen Rogers sosyal medya üzerinden yaşadığı kayıpla ilgili bir paylaşımda bulundu: "Andrew Jack'e 2 gün önce yeni tip coronavirus teşhisi konuldu. Acı çekmedi ve ailesinin onunla 'birlikte' olduğunu bilerek huzur içinde hayata gözlerini yumdu." 

Andrew Jack Kimdir?

Oyunculuğunun yanı sıra aksan koçlu olan Andrew Jack, 24 Ocak 1944 tarihinde Londra'da doğmuştu. Ünlü oyuncuyu, "Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi" (Yıldız Savaşları: Son Jedi), "Solo: A Star Wars Story" (Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi), "Star Wars: Episode VII – The Force Awakens" (Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor) filmlerinde izlemiştik. Robert Downey Jr. ve Chris Hemsworth gibi ünlülere aksan koçlu yapan Andrew Jack, en son Batman filmi için Robert Pattinson'a aksan konusunda yardımcı oluyordu.

Yorumlar