Star Wars: The Rise Of Skywalker Filminden Sağlam Açılış

Star Wars: The Rise Of Skywalker Filminden Sağlam Açılış

Star Wars: The Rise of Skywalker başarılı gişe açılışı ile dikkatleri üzerine çekti.

42 yıldır asla bitmek bilmeyen ve sürekli farklı firmaların elinde inatla devam ettirilen Star Wars serisinin yeni filmi Star Wars: The Rise of Skywalker; vizyondaki ilk haftasonunu sonlandırmak üzere. Filmin şimdiye kadar öğrenilen gişe verileri serideki birçok Star Wars filminin açılışını geride bırakmış ve yapımcıları heyecanlandırmış durumda. Film açılış verileri ile rekorlar listesinde oldukça sağlam bir koltuğa oturdu.

Star Wars: The Rise Of Skywalker; 200 Milyon Dolarlık Açılış Bekliyor

Efsanevi Star Wars serisinin son filminin ilk haftasonu hasılatı ile ilgili ulaşılan ilk veri Perşembe günü yapılan özel gösterimleri ve cuma günü hasılatını kapsıyor. Film ilk gün açılışını 90 milyon dolar gibi iddialı bir miktar ile yaptı. 90 milyon dolarlık bu açılışla film; en iyi açılış yapan filmler listesinde sekizinci sırayı kapmayı başardı. Filmin yarın belli olacak ilk haftasonu toplam hasılatının 200 milyon dolara ulaşması ve filmin zorlanmadan 1 milyar dolar barajını aşması bekleniyor.

Star Wars: The Rise of Skywalker Filmi Hakkındaki Eleştirmen Yorumları

The Rise of Skywalker; sosyal medyada oldukça ağır eleştirilere maruz kaldı. Sinema eleştirmenlerinden çok daha acımasız olan sosyal medya kullanıcıları filmi resmen topa tuttu. Görünen o ki sinema seyircisi 42 yıllık Star Wars serisinin anlamsız bir inatla devam ettirilmesinden bıkmış durumda. Eleştirmenlerin yorumları ise pek olumlu değil. Serinin ana temasına uyum ve başarılı bir final yorumları yapılsa da genel olarak film yetersiz bulunuyor.

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi

Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2019
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar