Star Wars: The Rise Of Skywalker'ın Tartışmalı Gişesi

Star Wars: The Rise Of Skywalker'ın Tartışmalı Gişesi

Star Wars: The Rise of Skywalker Filminin Gişe Performansı Sallantıda

Açılış günlerinde elde ettiği 100 milyon dolar üzeri hasılat ile ilk haftasonunda 200 milyonu bulacağı ve başarılı bir açılış yapacağı konuşulan hatta bu sağlam başlangıç ile sitemize haber olan Star Wars serisinin son filmi The Rise of Skywalker; ilk haftasonunun kalan günlerinde beklenenden başarısız olmuş ve birçok Star Wars filminin gerisinde kalmıştı. Star Wars: The Rise of Skywalker filminin tek başına bakıldığında başarılı gişe macerası devam ediyor. Ancak bütün Star Wars filmlerine baktığımızda film açık ara sonuncu durumda.

The Rise Of Skywalker; ABD’de Zirvede, Dünyada Zorda

Efsanevi Star Wars serisinin son filmi Star Wars: The Rise Of Skywalker; ABD’de üçüncü haftasonunda da gişeyi birinci film olarak noktaladı. Bu cümleye bakınca her şey yolunda ancak Rise of Skywalker’ın yurtiçinde büyük bir rakibi olmaması ve dünya çapındaki hasılatında ABD’deki başarısını yakalayamaması eleştirilerin en büyük sebebi. The Rise of Skywalker; ABD’de 450 milyon dolara ulaştı ancak ondan önceki iki Star Wars filmine yaklaşamadı bile.

The Rise of Skywalker 1 Milyar Doları Aşacak

Disney filmlerinin şov yaptığı, en çok hasılat elde eden filmler listesinde ilk üçü aldığı, birçok filmi ile 1 milyar dolar barajını aştığı 2019 senesinde The Rise of Skywalker filmi de üzerine düşeni yaptı. Üç haftada 918 milyon toplayan filmin 1 milyar doları geçeceği artık kesin durumda.

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi

Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2019
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar