Steven Spielberg; Indiana Jones 5 Filmini Yönetmeyecek

Steven Spielberg; Indiana Jones 5 Filmini Yönetmeyecek

Steven Spielberg’in ayrılığı ile Indiana Jones’ta bir devir sona erdi.

Efsanevi Indiana Jones serisi bundan 39 yıl önce usta yönetmen Steven Spielberg’in yaratıcılığı ve Harrison Ford’un başrol performansı ile hayatımıza girmişti. Bugünlerde yeni ve farklı proje arayışları içinde olan Steven Spielberg’in yaptığı açıklama 39 yıllık bir devrin sona erdiğini gösteriyor. Steven Spielberg; artık hikayeye yeni bir bakış açısı gelmesini istediği için Indiana Jones 5 filmini yönetmeyecek.

Indiana Jones 5 Filminin Yönetmeni Kim Olacak?

Steven Spielberg’in ayrıldığı yönetmenlik koltuğunun kime devredileceğini ile ilgili henüz elimizde resmi bir bilgi yok. Ancak bu konudaki en güçlü aday yarış ve araba dünyası tutkunlarını peşinden sürükleyen ve motor yarışlarının geçmişine doğru önemli bir yolculuğa çıkan Ford v Ferrari (Asfaltın Kralları) isimli filmin beğenilen yönetmeni James Mangold. Yapım şirketi Wolverine serisinde de harika işler çıkartan Mangold ile görüşme halinde.

Indiana Jones 5 Oyuncuları ve Vizyon Tarihi

Efsane serinin beşinci ayağı olacak olan Indiana Jones 5 filmi 2016 yılında duyurulmuştu. Filmin planlanan ilk vizyon tarihi 19 Temmuz 2019’du. Ancak çekimler bir türlü başlamayınca film 3 kez ertelendi ve güncel tarih 9 Temmuz 2021 oldu. Şimdi de filmin yönetmeninin değişmesi üzerine filmin daha da ertelenmesi gündemde olabilir. Yönetmen değiştiren efsane seride başrol oyuncusu ise değişmedi. Indiana Jones 5 filminde de ilk 4 filmde olduğu gibi başrolde Harrison Ford yer alacak.

Indiana Jones 5

Indiana Jones 5

Vizyon Tarihi: 10 Temmuz 2020
Oyuncular:
Yönetmen:

Yorumlar