Steven Spielberg; Spielberg After Dark Dizisi İle Quibi'ye Geliyor

Steven Spielberg; Spielberg After Dark Dizisi İle Quibi'ye Geliyor

Usta isim Steven Spielberg; ilginç şeyler denemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Oscar Ödül Törenleri’ne Netflix yapımlarının alınmamasını isteyen ve hatta bu konuyla ilgili Oscar’a bir de mektup yazan usta sinemacı Steven Spielberg; geçen hafta Netflix bünyesinde Jurassic Park temalı bir animasyon dizi hazırlanacağını duyurmuştu. Spielberg; bu dizinin de bizzat yapımcılığını yapacak. Bu kez Spielberg'in mobil platformlara özel kısa içerikler üretmeyi ve Netflix’e farklı bir yaklaşımla rakip olmayı planlayan Quibi platformu için Spielberg After Dark isminde, 12 bölümlük bir mini dizi çekeceği duyuruldu.

 

Quibi Platformu Nedir?

6 Nisan 2020’de kullanıma açılacak olan ve tıpkı Netflix gibi bir süre ücretsiz kullanım hakkı sunan Quibi platformu; 5-10 dakikalık kısa içeriklerle dolu bir dünya sunacak. Türkiye’de ne zaman hizmet vereceğine dair bir bilgimizin olmadığı platformda Steven Spielberg’in yanı sıra, Steven Sodenbergh ve Guillermo del Toro gibi isimler de içerik üretecek.
 

Spielberg After Dark Dizisinin Konusu

12 bölümlük bir mini dizi olan Spielberg After Dark için yönetmen Steven Spielberg’in platform sahibini arayarak elinde son derece korkunç bir hikaye olduğunu söylediği iddia ediliyor. 5 bölümü şimdiden hazır olan dizi için Spielberg’in ilginç bir isteği var. Buna göre; dizi sadece hava karardıktan sonra izlenebilecek. Gündüz saatlerinde ise ekranda geri sayım halinde bir saat bulunacak.
 

Yorumlar