Stop Motion Tekniğiyle Çekilmiş Birbirinden Güzel Animasyon Filmleri!

avatar
Anonim Editör

Durağan 3 boyutlu objeleri hareket edermiş gibi gösterme prensibiyle oluşturulan stop motion animasyon filmlerinden bir seçki hazırladık.

Köpek Adası / Isle of Dogs -2018

Köpek Adası / Isle of Dogs -2018

Japonya'da, köpek nüfusu kontrolden çıkıp, bir de köpek gribi salgını baş gösterince, köpeklerin çöple dolu bir adada karantina altına alınmasına karar verilir. 12 yaşındaki Atari Kobayashi, oraya bırakılmış Spots adlı köpeğini bulmak için büyük bir cesaret örneği göstererek adaya gelir. Adanın diğer köpekleri, Atari'nin Spots'u bulmasına ve bunu yetkililere yakalanmadan yapmasına yardım edeceklerdir.

Kubo ve Sihirli Telleri / Kubo and the Two Strings -2016

Kubo ve Sihirli Telleri / Kubo and the Two Strings -2016

Kubo sahilde küçük bir köyde sakin bir hayat sürmektedir. Ta ki intikam ateşiyle yanıp tutuşan geçmişten gelmiş bir ruh tarafından asırlık bir kan davası yeniden alevlenene kadar... Tanrılar ve canavarların peşine düştüğü Kubo, hayatta kalabilmek ve intikamcı ruhu mağlup edebilmek için efsanevî bir Samuray olan merhum babası tarafından daha önce bir kez giyilen büyülü zırhı bulmak zorundadır.

Frankenweenie - 2012

Frankenweenie - 2012

Çok sevdiği köpeği Sparky’yi kaybeden Victor, en iyi arkadaşını tekrar hayata döndürmek için bilimin gücüne başvurur. Tabii birkaç küçük değişiklik yaparak... Evde yarattığı bu eserini saklamaya çalışırken Sparky dışarı çıkınca Victor’ın öğrenci arkadaşları, öğretmenleri ve kasabanın tamamı, elde edilen bu yeni hayat fırsatının, çok korkunç olabileceğini öğrenir.

ParaNorman -2012

ParaNorman -2012

Zombiler kasabayı kuşattığında ölülerle konuşabilen, küçük Norman’ın kasabasını yüzyıllardır süren bir lanetten kurtarmak için zombilerin yanı sıra hayaletler, cadılar ve en kötüsü de aptallaşmış yetişkinlerle mücadele etmesi gerekecektir. 

Tavuklar Firarda / Chicken Run -2000

Tavuklar Firarda / Chicken Run -2000

Zalim Bayan Tweedy'nin çiftliğinde yaşayan tavuklar daha iyi bir hayatı hayal ederken Ginger'ın bambaşka bir planı vardır: Kümesten uçarak yeni bir hayata başlamak. Ancak bir sorun vardır, tavuklar uçamaz, yoksa uçabilirler mi?

Mary ve Max / Mary And Max -2009

Mary ve Max / Mary And Max -2009

Avustralyalı 8 yaşındaki küçük Mary, alkolik bir anne ile ilgisiz bir babanın meraklı ve bir o kadar da yalnız kızıdır. Amerikalı Max ise 44 yaşında ve muzdarip olduğu Asperger sendromundan ötürü dış dünyayı anlamakta ve çevresiyle iletişim kurmakta zorluk yaşayan yalnız bir insandır.Bir mektup arkadaşlığı, bu iki insanın birbirlerini tanımasını ve birbirlerinin hayatlarını değiştirmesini sağlar.

Noel Gecesi Kâbusu / The Nightmare Before Christmas -1993

Noel Gecesi Kâbusu / The Nightmare Before Christmas -1993

Halloween Kenti'nin Balkabağı Kralı olmaktan usanan Jack Skellington heyecen verici bir şeylerin arayışına çıkar. Bu arayışta Christmas Kenti'ni bulur ve tüm dünya üzerinde Noel gecesi çocuklara oyuncak dağıtma görevini Noel Baba'dan devralmaya karar verir.