Suç Ve Ceza Film Festivali Başvuruları Uzatıldı

Suç Ve Ceza Film Festivali Başvuruları Uzatıldı

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başvuruları uzatıldı.

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, bu sene "Adalet" temasıyla onuncu kez düzenlenecek. 20-26 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin başvuruları 11 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı. Bu karar festival yönetimi tarafından açıklandı.

Resmi Açıklama Geldi

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başvurularının ertelenmesi ile alınan kararı, festival yönetimi açıkladı. Açıklamada "Yarışmanın amacı adalet temalı en iyi uzun metraj ve kısa metraj filmi seçerek, konusu adalet olan filmlerin yapımını desteklemek ve tartışılmasını sağlamaktır. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması daha önce Türkiye'de ticari gösterime girmemiş, televizyon kanallarında gösterilmemiş veya herhangi bir formatta ticari satışı, dağıtımı veya yayını gerçekleşmemiş filmlerin katılımına açık. Başvurular, 11 Eylül 2020 Türkiye saatiyle 18'e kadar devam edecektir. Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalı bölümlerin yönetmelikleri ve başvurularına www.icapff.com üzerinden erişilebilir." ifadelerine yer verildi.

Festivalde VisionIST, Endüstri Günleri Düzenlenecek

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festival'de film gösterimlerinin yanı sıra 2. VisionIST, Endüstri Günleri düzenlenecek. Bu etkinlikte film endüstrisinin ünlü isimleri buluşacak, endüstrideki gelişmeler sinemaseverlere aktarılacak, bu gelişmeler tartışılacak ve iletişim toplantıları düzenlenecek.

Festivaldeki Diğer Etkinlikler

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması, Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Proje Yarışması ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Uluslararası Adalet Akademik Programı düzenlenecek. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Uluslararası Adalet Akademik Programı'nda çeşitli ülkelerden akademisyenlerin katılımıyla seminerler düzenlenecek.

Yorumlar