Tam Zamanlı Yönetmen, Yarı Zamanlı Futbolcu!

Tam Zamanlı Yönetmen, Yarı Zamanlı Futbolcu!

Son yıllarda özellikle son iki büyük futbol turnuvasında gündeme oturan İzlanda Milli Futbol Takımı’nın kalecisi Hannes Halldorsson bu yazımızın konusu.

eki bir sinema sitesinde bir futbolcunun ne işi var derseniz, İzlanda’nın kalecisi Hannes Halldorsson aslında bir yönetmen!

Sadece 334.252 kişilik nüfusuna rağmen futbolda son yıllarda adından sıkça söz ettiren İzlanda Milli Futbol Takımı’nın oyuncularının hayatları birbirinden ilginç hikayeler ile dolu. Bizim mercek tutacağımız hikaye ise İzlanda’nın kalecisi Hannes Halldorsson’un hikayesi.

Hannes Halldorsson’un sinema tutkusu çok küçük yaşlarda başlamış. 34 yaşındaki yönetmen ve kaleci Halldorsson sinemaya 12 yaşında 1996 senesinde başlıyor. Özel efektler içeren bir süper kahraman filmi çekiyorlar. O yıldan sonra Halldorsson bir yandan alt liglerde amatör futbolculuk yaparken bir yandan bir sinema tutkunu yönetmen olarak yetişiyor.

 İlk Büyük Başarısı Eurovision’da!

Halldorsson’un yönetmen olarak ilk önemli işi 2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İzlanda’yı temsil eden Gréta Salóme & Jonsi’nin şarkısı “Never Forget” için çektiği video klip. Başarılı bir yönetmenlik çalışması çıkartan Halldorsson’un klibini çektiği bu şarkı o sene Eurovision finaline kalıyor ve yarışmayı 20. olarak tamamlıyor.

 Profesyonel Futbol ve Milli Takım Kariyeri


Kendisini tam zamanlı yönetmen, yarı zamanlı futbolcu olarak tanımlayan Hannes Halldorsson, profesyonel futbola yalnızca 5 sene önce başladı. Kısa bir süre sonra İzlanda Milli Takımı kalecisi olan Halldorsson’u dünya Portekiz ile yaptıkları bir maçtaki başarılı performansı ile tanıdı. O gün bugündür İzlanda ve Halldorsson sık sık dünya futbolunun gündemine oturmayı başarıyor.

 Milli Takım İçin Reklam Filmi

Kaleci Hannes Halldorsson, en son ülkesinin milli takımı için çekilen bir reklam filmini yönetti. Icelandair hava yolu firması ile birlikte çekilen bu reklamla da ülkemizde dahi bir çok haber sitesinde ve sosyal medyada ses getirdi.

Messi’nin Penaltısını Kurtaran Yönetmen


Halldorsson’u bütün dünya 16 Haziran’da oynanan Arjantin - İzlanda maçı ile tekrar hatırladı. Dünyaca ünlü yıldız Lionel Messi’nin penaltı vuruşunu kurtaran sanat sevdalısı kaleciye buradan biz de selamlarımızı iletiyoruz. 2013 yılından beri üzerinde çalıştığı korku temalı ilk uzun metraj filminin haberini yapmayı da sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.