Tarih Sinema Videoları

6 sonuç Sırala
Filtrele

Tarih filmleri denildiğinde aklımıza Çöl Aslanı, Dr. Jivago, İstanbul'un Fethi, Arabistanlı Lawrence, Cennetin Krallığı gibi filmler gelebilir.

Sinema tarihinin ilk dönemlerinden günümüze kadar geçen zamanda binlerde tarih filmi çekildi ve çekilmeye devam ediyor. Yüzlerce yıl önce yaşanmış tarihi olayların geçtiği mekanları büyüleyici bir şekilde yeniden yaratan, çok büyük bir emek ve işçilik ile tarihin o dönemininin kostümleri içerisinde bize geçmişi sunan tarih filmleri unutulmaz bir keyif kaynağıdır.

En Popüler Tarih Filmi Sahneleri

Cinedb olarak kullanıcılarımıza sunduğumuz sinema videoları sayfasında en popüler film sahnelerini paylaşıyoruz. En popüler tarih filmi sahnelerine de yer verdiğimiz bu sayfada; Türk Tarihi konulu filmlerin sahnelerine, Osmanlı Tarihi konulu filmlerin sahnelerine ve diğer birçok önemli tarihi olayların film sahnelerine ulaşabilirsiniz.

Tüm Zamanların En Çok İlgi Gören Tarih Filmleri

Çanakkale Savaşı'nı konu alan Çanakkale 1915 filmi ve İstanbul'un fethini konu alan Fetih 1453 yapımı gibi filmler ülkemizde oldukça ilgi görmüştür.

Tarih filmi sahnelerinin yer aldığı bu sayfamızda tarihin en önemli olaylarını konu alan filmlerin popüler sahnelerini izleyebilirsiniz. Ayrıca en popüler tarih filmlerinin de yer aldığı sinema listeleri sayfamıza göz atarak hangi filmi izleyeceğinize kolaylıkla karar verebilirsiniz.

/1