Tenet Filmi İçin Bilet Satışları Başladı

Tenet Filmi İçin Bilet Satışları Başladı

Christopher Nolan'ın büyük merakla beklenen filmi “Tenet“ 26 Ağustos'ta Türkiye'de vizyona girecek, filmin biletleri için ön satışlar başladı.

Coronavirüs salgını nedeniyle vizyon tarihi defalarca kez ertelenen "Tenet" için geri sayım başladı. 7 Ağustos'ta Türkiye'deki sinema salonlarının büyük bir çoğu açıldı ve hizmet vermeye başladı. Gişe hasılatları hakkında ön bilgi almak isteyen şirket Christopher Nolan'ın "Inception" filmini yeniden vizyona soktu. Şimdi ise sıra "Tenet" filminde. Vizyona girmesi yılan hikayesi olan film için biletler satışa çıkarıldı. Film 26 Ağustos'ta Türkiye'deki sinemalarda gösterilmeye başlanacak ancak uzun zamandır büyük bir sabırsızlıkla beklenen film için biletler bu haftadan satışa sunuldu.

En Çok Beklenen Film "Tenet"

Coronavirüs salgını ile mücadelenin 6. ayındayız. Bu süreç içerisinde uzun bir süre boyunca sinema salonları kapalı kalmıştı. Sinema salonlarının kapatılması yeni filmlerin vizyon tarihlerinin de ertelenmesine neden olmuştu. Salgının bir nebze de olsa kontrol altına alınmasının ardından sinemaların açılmasına yönelik adımlar atılmaya başlandı. Nolan imzalı "Tenet" ise en çok beklenen filmler arasında üst sıralarda yer alıyor. Üst üste vizyon tarihi ertelenen film için Warner Bros. olumlu bir karar alarak vizyon tarihini açıkladı. Türkiye'de 26 Ağustos tarihinde vizyona girecek olan film, ABD haricinde 70 farklı ülkede de Ağustos ayı sonuna doğru seyircisi ile buluşmuş olacak. ABD'de salgının hız kesmemiş olması nedeniyle, "Tenet" için bir vizyon tarihi henüz belirlenmedi.

"Tenet" İçin 200 Milyon Dolarlık Bütçe

Filmde III. Dünya Savaşı'nı engellemeye çalışan bir grup ajanın bilim kurgu ve aksiyon dolu maceralarını izleyeceğiz. Uzay-zaman sürekliliğine de yer verilen film, 200 milyon doları aşan bir bütçe ile çekildi. Warner Bros.'un "Tenet"ten 500 milyon dolar üzerinde hasılat elde etmesi bekleniyor, dolayısıyla vizyon tarihi de bu hasılat için büyük önem arz ediyor. Pandemi nedeniyle sinemalara olan talebin azalmış olması, filmin gişe başarısını tehlikeye atıyor.

"Tenet" Ekibi

Filmin oyuncu kadrosunda John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Michael Caine ve Kenneth Branagh gibi ünlü isimlerden oluşuyor. Görüntü yönetmenliğini Hoyte van Hoytema üstlendi. Filmin müziklerini ise Oscar ödüllü besteci Ludwig Göransson hazırladı.

Yorumlar