Tenet Filminden 100 Milyon Dolarlık Hasılat

Tenet Filminden 100 Milyon Dolarlık Hasılat

“Tenet“, uluslararası gösterimlerinde 100 Milyon Dolarlık gişe hasılatı elde etti.

Coronavirüs salgını nedeniyle vizyon tarihi birçok kez ertelenen "Tenet", geçtiğimiz haftalarda Amerika haricinde çeşitli ülkelerde vizyona girmişti. Türkiye'de de 26 Ağustos'tan itibaren beyazperdede izlenmeye başlayan "Tenet", geçtiğimiz cumartesi itibariyle uluslararası alanda 100 Milyon Dolarlık bir hasılat elde etti. Film, şimdiye kadar Çin sinemalarında 20 Milyon Dolar gişe yaptı. Amerika'da ise bu hafta sonu vizyona girdi ancak salgın riskinin büyük olduğu Los Angeles ve New York City'de gösterimi yapılmayacak Christopher Nolan'ın diğer filmleri "Inception", "Dunkirk" ve "The Dark Knight" sinemada gişe rekortmenliğe imza atmıştı. Özellikle coronavirüs salgını nedeniyle sinemalarda bir sakinlik söz konusu iken "Tenet"in 100 Milyon Dolarlık gişe hasılatı, çok büyük bir başarı olarak değerlendiriliyor. Ancak Warner Bros. pazar gününe kadar "Tenet"e ait yerel sayıları açıklamayacak.

"Tenet" İçin Yeniden Açılış Yapılacak

Coronavirüs salgını nedeniyle mart ayından bu yana büyük bir durgunluk yaşanan sinema sektörü, "Tenet"in vizyona girmesi ile hareketlenmiş durumda. Dolayısıyla salon sahipleri, "Tenet" için yeniden bir açılış yapmayı planlıyor. "Tenet" 200 Milyon Dolarlık rekor bir bütçe ile hayata geçirilmiş durumda. Warner Bros. Stüdyolarından bu filmden kar edebilmesi için filmin daha fazla salonda gösterilmesi gerekiyor ancak böyle bir girişimin olup olmayacağı henüz netleşmedi. "Tenet"in bu hafta sonu itibariyle Amerika'da gösterime girmesinin ardından açılış haftasında 20 Milyon Dolar hasılat elde etmesi bekleniyor. Eğer "Tenet" dünya çapında 450 Milyon Dolara yaklaşırsa, film finansal bir başarı olarak sinema tarihine adını yazdıracak.

Vizyondaki Diğer Filmler

Amerika sinemalarında "Tenet" haricinde birçok yeni filmin gösterimleri başlamış durumda. Fox ve Disney ortak yapımı olan "The New Mutants" cuma günü 800.000 Dolar hasılat elde etti. Bu durumda filmin toplam gişe başarısı 9.5 Milyon Dolara yükseldi. "The Personal History of David Copperfield" bu hafta sonundan sonra gişe hasılatını 763.473 Dolara yükseltti.

Yorumlar