Tenet Filminin Gişe Rakamları Açıklanmayacak

Tenet Filminin Gişe Rakamları Açıklanmayacak

26 Ağustos'ta birçok ülkede “Tenet“ vizyona girecek ancak filmin gişe başarısı ve hasılat bilgileri daha sonra açıklanacak.

Coronavirüs pandemisinden en çok etkilenen sektörlerden biri olan sinema dünyası "Tenet" için geri sayım başlattı. Uzun zamandır kapalı olan sinemaların Christopher Nolan imzalı "Tenet" filmi ile hareketlenmesi bekleniyor. Hala sinemalara gitmek konusunda tereddüt yaşayan sinemaseverlerin, merakla beklenen "Tenet" için sinemalara geleceği tahmin ediliyor. Coronavirüs salgını nedeniyle vizyon tarihi defalarca kez ertelenen "Tenet", Türkiye de dahil olmak üzere bazı ülkelerde 26 Ağustos Çarşamba günü vizyona girecek.

Amerika, "Tenet"i Beklemeye Devam Edecek

Vizyon tarihine az bir zaman kala Warner Bros. filmin gişe ve hasılat rakamlarının açıklanmayacağını bildirdi. Henüz Amerika'da vizyona girmeyecek olan "Tenet" hakkında paylaşımda bulunmak da yasaklanabilir. Bu kararlar, film hakkındaki spoilerlar ve gişe bilgileri nedeniyle Amerika'daki beklentiyi olumsuz yönde etkilememek için alındı. "Tenet"in Amerika'da daha sonraki günlerde vizyona girecek olması nedeniyle alınan bu kararlarda filmin ABD'deki gişe başarısı korunmaya çalışılıyor.

Resmi Açıklama Geldi

Warner Bros. şirketi, filmin Türkiye'deki gişe ve hasılat bilgilerinin paylaşılmayacağını "Türkiye dahil filmin 26 Ağustos tarihinde vizyona gireceği tüm ülkelerde geçerli olmak üzere; Tenet filmine ait ön gösterim, hafta sonu, haftalık, vb. gişe verileri açıklanmayacaktır. Filme ait gişe verileri Warner Bros. Int’l açıklamasının ardından daha ileri bir tarihte paylaşılacaktır." ifadeleri ile duyurdu.

"Tenet" Hakkında

Usta yönetmen Christopher Nolan'ın yeni filmi "Tenet" suç ve bilim-kurgu türlerini buluşturan bir ajan filmi olarak karşımızda. Filmin oyuncu kadrosu ise Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ve Kenneth Branagh gibi usta isimlerden oluşuyor. 26 Ağustos 2020 tarihinde Türkiye'de vizyona girecek olan film, uzun zamandır seyircisi ile buluşmayı bekliyor.

Yorumlar