Terminator: Dark Fate'in Gişe Hasılatı Beklenenin Altında Kaldı

Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader), ABD'deki ilk hafta sonunda 29 milyon dolar gişe hasılatı beklenenin altında kaldı.

Yılın en iddialı filmlerinden birisi olan Terminatör: Kara Kader, usta yönetmen ve yapımcı James Cameron'ın dönüşüne tanık olmuştu. Serinin ilk iki filmi olan Terminator ve Terminator 2: Judgment Day'in altında da James Cameron'ın imzası bulunuyordu. Terminator serisinin en başarılı filmleri hiç şüphesiz ilk iki filmi olmuştu.

28 yıllık uzun bir aranın ardından seriye geri dönen Cameron, senaryosunu kaleme aldığı Terminator: Dark Fate filminin ABD'deki açılış hafta sonunda yaptığı gişe hasılatı ile beklenenin hayli altında kalmasıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak gibi görünüyor. Yönetmen koltuğunda Deadpool'dan da tanıdığımız Tim Miller'ın yer aldığı filmin gişe hasılatı (ABD'de) 29 milyon dolar ile başladı.

Sarah Conner karakterine hayat veren Linda Hamilton, 28 yıl sonra rolüne geri dönmüştü

James Cameron ile serinin başrol oyuncuları Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton'ı 1991 yılından beri ilk kez bir araya getiren Terminator: Dark Fate, uluslararsı pazarda çıktığı günden beri toplamda 123.6 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Film, şimdiye kadar gişe hasılatı konusunda oldukça hayal kırıklığı olarak görünüyor.Serinin bir önceki filmi olan Terminator: Genesis, dünya çapında 440 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmişti.
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

Vizyon Tarihi: 31 Ekim 2019

Yorumlar