Tesla Filminden Fragman Geldi

Tesla Filminden Fragman Geldi

Ünlü oyuncu Ethan Hawke'ın, bilim insanı Nikola Tesla'yı canlandırdığı filmi “Tesla“dan ilk fragman yayınlandı.

Bilim dünyasının en önemli mucitlerinden biri olan ve son yıllarda büyük ilgi gören Nikola Tesla'nın hayatı film oldu. 2020 Sundance Film Festivali'nde ödüle layık görülen filmden ilk fragman yayınlandı.

Ünlü bilim insanı Nikola Tesla ve yaptığı keşifler her geçen gün daha da önem kazanıyor. Giderek popüler bir figür haline gelmesiyle Tesla hakkında projeler geliştirilmeye başlandı. Geçtiğimiz yıl "The Current War" filminde ünlü fizikçi Tesla'ya da yer verilmiş ve Nicholas Hoult tarafından canlandırılmıştı. 2020 yılında ise IFC Films yeni bir "Tesla" filmi ile karşımızda. IFC Films, 21 Ağustos 2020 tarihinde Amerika'da vizyona girmesi planlanan filmin tanıtımlarını yapmaya başladı ve ilk fragmanı yayınladı.

Tesla Filminin Oyuncu Kadrosu

Filmin başrolündeki Ethan Hawke; Nikola Tesla'ya hayat verecek. Thomas Edison'u ise Kyle MacLachlan canlandıracak. Filmin oyuncu kadrosunda aynı zamanda Eve Hewson, Jim Gaffigan, Hannah Gross, Ebon Moss-Bachrach, Lucy Walters ve Josh Hamilton yer alıyor. Michael Almereyda hem filmin yönetmenliğini hem de senaristliğini üstleniyor.

Tesla Filminin Konusu

"Tesla" filminde Nikola Tesla'nın Thomas Edison ve J.P. Morgan'ın kızı Anna ile yollarının kesişmesi ve bu tesadüf sonrasında yaşadıkları anlatılıyor.

"Tesla" filmi, coronavirüs salgını nedeniyle bir erteleme kararı alınmazsa Amerika'da 21 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girecek. Film aynı gün dijital platformlar üzerinden de izlenebilecek.

Tesla Filminin Fragmanı

Yorumlar