The Comey Rule’dan Tanıtım Videosu Yayınlandı

Brendan Gleeson'ın Trump'ı canlandırdığı “The Comey Rule“ filmden ilk video paylaşıldı.

Showtime'ın yeni mini dizisi "The Comey Rule"un tanıtım videosu yayınlandı. Dizi, FBI Direktörü James Comey'nin çok satanlar listesinde yer alan kitabından esinlenerek hazırlandı. Dizinin ne zaman gösterileceği bir tartışma konusu haline gelmişti ki dizinin yönetmeni Billy Ray, dizinin ABD Seçim Günü'nden önce yayınlanması konusunda ısrarcı oldu ve kanal diziyi seçim gününden önce yayınlamaya karar verdi. Mini dizinin prömiyeri ise 27-28 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak. Paylaşılan tanıtım videosunda Gleeson'un usta oyunculuğu herkesi kendine hayran bıraktı. Gleeson, hem fiziksel özellikleri hem de ses tonu benzerliği nedeniyle başarılı bir şekilde Trump'ı canlandırırken diziye yönelik beklentiyi de ikiye katladı.

Gleeson; Trump'ı, Jeff Daniels; Comey'yı canlandıracak.

Dizinin başrol oyuncusu Jeff Daniels, Comey karakterine hayat verecek. Brendan Gleeson ise Başkan Donald Trump olarak seyirci karşısına çıkacak. Dizi tam bir yıldızlar geçidi çünkü Daniels ve Gleeson'ın yanı sıra Holly Hunter, Scoot McNairy, Jonathan Banks, Amy Seimetz, Kingsley Ben-Adir, Brian d’Arcy James, T.R. Knight ve Joe Lo Truglio gibi ünlü isimler dizide yer alacak. Shattered Glass ve Breach yapımları ile büyük başarı elde eden Billy Ray hem yönetmen hem de senarist olarak projede yer alıyor. Dizinin yapımcılığını ise son zamanların en üretken isimlerinden biri olan Alex Kurtzman üstleniyor.

"The Comey Rule" Dizisinin Konusu

Tanıtım videosundan da anlaşılacağı üzere, dizide Comey ve Trump arasındaki ilişkiye odaklanılacak. Özellikle 2016 yılında gerçekleşen başkanlık seçimi süreci işlenecek. O dönemde yaşananlar ve etkileri incelenecek. Eleştirel bir senaryo ile o dönemde Trump'ın rakibi Clinton ile ilişkileri ve Comey'nin görevden alınması anlatılacak.

The Comey Rule Fragmanı

Yorumlar