The Irishman Filmini Bitirenlerin Oranı %18

The Irishman Filmini Bitirenlerin Oranı %18

Martin Scorsese filmi The Irishman’in beklenen Netflix istatistikleri açıklandı.

2008 senesinden beri hazırlanan, suç filmleri ile nam salmış efsanevi ve usta yönetmen Martin Scorsese’nin yönettiği, galaktik denilebilecek bir oyuncu kadrosuna sahip olan Netflix filmi The Irishman gündem olan, olay yaratan, fırtınalar koparan ilk gösterim günlerini geride bıraktı. Başrollerinde Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi yaşayan efsanelerin yer aldığı filmle ilgili Netflix ilk istatistikleri yayınladı.

The Irishman’i İzleyen 5 Kişiden 4’ü Filmi Bitiremedi

Netflix; The Irishman filmi ile ilgili birçok izlenme verisi yayınladı. Bu verilerin arasındaki en ilginci ise filme başlayan kişilerden ne kadarının filmi ilk gün bitirdiği oldu. The Irishman filminin 3.5 saatlik bir süresi olması eski klasiklere ve sanat filmlerine alışık olmayan, 1.5 saatlik hap filmleri benimsemiş, sinefillikten uzak birçok kişi tarafından eleştirilmiş ve mizah konusu yapılmıştı. Netflix’in yayınladığı veriye göre filmi izlemeye başlayanların sadece %18’i filmi bir günde bitirebilmiş.

The Irishman; 10 Milyonun Üzerinde İzlendi

Sadece Netflix üzerinden, abone olarak, legal şekilde izleyenlerin sayısına bakıldığında The Irishman’i ilk beş günde 13.2 milyon kişi seyretti. Bu Netflix tarihinde en iyi verilerden birisi ancak bir rekor değil. The Irishman; 13.2 milyon izleyici ile efsanevi Breaking Bad dizisinin film versiyonu olan El Camino’yu geride bıraktı. Ancak oldukça çok konuşulan ve seyredilen bir başka Netflix filmi olan Bird Box’ı geçemedi. Bird Box’ı ilk beş gününde 16.9 milyon kişi seyretmişti.

Yorumlar