The Matrix’ in Devam Filmi Kesin Geliyor

The Matrix’ in Devam Filmi Kesin Geliyor

Aylardır beklenen Matrix 4 filmi sonunda kesinlik kazandı.

 1999 senesinde başlayan ve 2003 senesinde çekilen 2 filmle devam eden 3 filmlik efsane Matrix serisi uzun yıllar boyunca rafa kalkmıştı. Ancak son dönemlerde bazı dedikodular serinin geri dönebileceğini işaret etmişti. Özellikle Keanu Reeves’in Matrix tekrar çekilirse oynamaktan keyif alacağını açıklaması serinin hayranlarını heyecanlandırdı. Muhtemelen Reeves’in Matrix’ten sonra çöküşe geçen kariyerinin John Wick sayesinde yeniden tavan  yapmasını da fırsat bilen Warner Bros yöneticileri yeni Matrix filmini duyurdu. Üstelik dedikodularda olduğu gibi film Neo’suz olmayacak. Yeni filmin başrolünde tıpkı eski filmlerde olduğu gibi Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss yer alacak. Filmin yönetmeni ise ilk üç filmi yöneten Wachowski kardeşlerden birisi olan Lana Wachowski olacak.

 

Matrix 4 Filminin Vizyon Tarihi

Tat kaçırıcı dedikoduları boş çıkartarak gerçek Neo ve gerçek Trinity ile dönecek olan Matrix serisinin dördüncü filminin bildiğimiz Matrix dünyasında geçeceği de açıklandı. Ancak film henüz hala proje aşamasında ve netleşen bir vizyon tarihi yok. Çok geçmeden film hakkındaki detayların da açıklanmasını bekliyoruz.

Matrix Serisinin Hasılat Başarısı

4 senede çıkan 3 filmle sinemaya yepyeni bir soluk getiren ve unutulmaz bir efsane olan Matrix serisi 3 filmi ile dünya genelinde toplam 1 milyar 600 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Enflasyon farkı da hesaplanırsa bu miktar Matrix serisini tarihin en çok kazandıran serileri arasına yükseltiyor.
 

Yorumlar