The New Wilderness Kitabı, Diziye Uyarlanıyor

The New Wilderness Kitabı, Diziye Uyarlanıyor

Diane Cook'un çok satanlar listesinde yer alan romanı “The New Wilderness“, Warner Bros. ve Matt Reeves ortaklığında televizyon dizisine uyarlanacak.

Warner Bros. ve yapımcı Matt Reeves'in prodüksiyon şirketi 6th and Idaho, yeni bir televizyon dizisi için ortak olacak. Bu projede Diane Cook'un çok satan romanı "The New Wilderness" diziye uyarlanacak. Dizi için çalışmalar başladı. Romanın yazarı Diane Cook, dizinin pilot bölümünü hazırlayacak ve yönetici yapımcı olarak projede yer alacak. 6th and Idaho şirketi adına Matt Reeves, Daniel Pipski ve Adam Kassan projenin yapımcılığını üstlenecek. Carly Wray ise denetleyici yapımcı olacak.

The New Wilderness Kitabının Konusu

Kitapta, iklim değişikliği nedeniyle harap olmuş bir dünyada bir annenin kızını kurtarmak için verdiği mücadele anlatılıyor. Aşırı gelişmiş metropol kirliliği içerisinde Bea'nin beş yaşındaki kızı Agnes yavaş yavaş ölüme doğru gidiyor. Agnes'in hayatta kalabilmesi için insan eli değmemiş olan ve sıkı bir şekilde korunan Wilderness State'e gitmesi gerekiyor. Bea, kızı Agnes ve 18 kişi ile beraber Wilderness State'de düzenlenen bir deneye kobay olarak giderler, bu şekilde kızını yaşatabileceğine inanmaktadır. Wilderness State'de hayatlarını kazanmaya çalışacaklardır.

Yazar Diane Cook Hakkında

Kitabın yazarı Diane Cook, daha önce Harper's, Tin House, Granta gibi yayınevleri ile çalıştı. Hikayeleri Best American Short Stories ve The O. Henry Prize Stories antolojilerinde yer aldı. Edebiyat dünyasındaki başarısı, "The New Wilderness" kitabı ile taçlandı. Uzun bir süre çok satanlar listesinde yer alan kitabı şimdi televizyona uyarlanıyor.

Yorumlar