The Painted Bird (Boyalı Kuş) Filminden Fragman Yayınlandı

Çekyalı yönetmen Jerzy Vaclav Marhoul’un beğenilen filmi The Painted Bird’den yeni fragman geldi.

Geçtiğimiz yıl 76. Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan ve yine aynı festivalde Vladimir Smutny ile En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü kazanan The Painted Bird (Boyalı Kuş) filminin vizyon öncesi yeni bir fragmanı yayınlandı. Ülkemizde daha önce çeşitli festivaller kapsamında gösterilen siyah-beyaz film; dünya prömiyerinden beri dünya çapında büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bu ilginin sonucu olarak da ülkemizdeki sinema salonlarında gösterime girecek.

The Painted Bird (Boyalı Kuş) Filminin Konusu

Yönetmenlik koltuğunda Mazany Filip ve Tobruk isimli pek başarılı bulunmayan filmleri yönetmiş olan Vaclav Marhoul’un yer aldığı The Painted Bird; İkinci Dünya Savaşı döneminde geçen bir hikayeyi anlatan bir film. Film Jerzy Kosinski’nin oldukça popüler romanından uyarlanıyor. İkinci Dünya Savaşı döneminde Doğu Avrupa’da savaştan kaçıp, sığınacak bir yer arayan küçük bir çocuğun yıllar içerisindeki hikayesi; 35mm formatta ve siyah-beyaz olarak anlatılıyor.

The Painted Bird (Boyalı Kuş) Filminin Oyuncu Kadrosu

The Painted Bird filminin geniş ve farklı ülkelerden gelen bir oyuncu kadrosu var. Filmde Stellan Skarsgård, Barry Pepper, Harvey Keitel, Udo Kier, Petr Kotlar, Julian Sands, Lech Dyblik, Jitka Cvancarova ve Aleksey Kravchenko rol alıyor. The Painted Bird filmi ülkemizde 3 Nisan 2020 tarihinde vizyona girecek.

The Painted Bird (Boyalı Kuş) Filminin Yeni Fragmanı

Yorumlar