The Shining Filminin Devamı Doktor Uyku'dan Yeni Fragman

Stanley Kubrick’in The Shining filminin devamı Doktor Uyku filminden fragman yayınlandı.

Dünya sinemasının en efsanevi yönetmenlerinden ola Stanley Kubrick’in tartışmasız en iyi filmlerinden birisi olan, unutulmaz kült yapım The Shining’in sonraki dönemlerini anlatacak olan devam filmi Doktor Uyku (Doctor Sleep)’ten yeni fragman yayınlandı. The Shining’in hemen ardından yaşanan bir süreci anlatmadığı ve dayandığı metin de The Shining’in devamı olmadığı için bu filme sadece bir karakter veya hikaye transferi demek daha doğru olacaktır.

 

Doktor Uyku Filminin Konusu

Doktor Uyku filmi The Shining (Cinnet) filmindeki Jack Torrence’ın oğlu olan Danny Torrence’ın yetişkinlik dönemini anlatıyor. Babasının o gece otelde yaptıklarından sonra travmatik bir hayat süren Danny; bir manada psikolojik tedavi alabileceği bir ortamda yaşıyor. Ayrıca çocukluğundan gelen güçleri sayesinde bir huzurevinde yaşlıların bir nevi daha huzurlu ölmesi için hizmet veriyor. Danny’nin Abra isimli kendisi gibi psişik güçlere sahip başka bir kızla tanışması ile hikayemiz tehlikeli gruplara hatta şeytana kadar uzanıyor. Doktor Uyku filminin The Shining’e oranla korkuya, mistisizme, olağandışı olanı mutlaka seyirciye göstermeye kaydığını kesinlikle şimdiden söyleyebiliriz.
 

Doktor Uyku Filminin Oyuncu Kadrosu ve Vizyon Tarihi

Kendisini Obi-Wan Kenobi olarak tanıdığımız yakışıklı aktör Ewan McGregor başrolde Danny karakterine hayat verecek. Filmde McGregor’a Rebecca Ferguson, Jacob Tremblay, Bruce Greenwood, Emily Alyn Lind, Alex Essoe, Zahn McClarnon, Carl Lumbly ve Kyliegh Curran eşlik edecek. Mike Flanagan’ın yöneteceği film 22 Kasım 2019’da vizyondaki yerini alacak.

Doktor Uyku Filminin Final Fragmanı

 
Doktor Uyku

Doktor Uyku

Vizyon Tarihi: 21 Kasım 2019
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar