The Walking Dead Dizisi Ekranlara Veda Ediyor

The Walking Dead Dizisi Ekranlara Veda Ediyor

AMC, The Walking Dead'in 24 bölümlük 11. sezonu ile ekranlara veda edeceği açıkladı. Yeni bir spin-off projesinin de müjdesini verdi.

Çarşamba günü yapılan açıklama doğrultusunda, büyük bir kitleye sahip olan zombi dizisi The Walking Dead 11. sezonu ekranlara veda edecek. Yayınlanacak olan bu final sezonu diğer sezonlara göre daha fazla bölüme sahip olarak 24 bölüm ile çıkacak. Final sezonunun ilk 12 bölümü 2021 yılında yayınlanırken geriye kalan diğer 12 bölüm ise 2020 yılında yayınlanacak.Dizinin final tarihini açıklayan AMC, Norman Reedus'un canlandırdığı Daryl ve Melissa McBride'ın canlandırdığı Carol’ın ortak hikayesi ile birlikte iki yeni dizinin çıkacağını da duyurdu. 

Dizinin yapımcıları arasında yer alan Scot M. Gimple yaptığı bir açıklamada; "Güle güle. 10 yıl oldu! İleride olan iki dizi daha ve bunun ötesinde anlatılacak hikayeler var. Açık olan şu ki, bu şov, tutkulu bir oyuncu kadrosu, yazar, yapımcılar, ve ekip tarafından yapılan, Robert Kirkman'ın muhteşem çizgi romanında ortaya koyduğu vizyonu hayata geçiren ve en iyiler tarafından desteklenen dünyadaki hayranlar ve yaşamla ilgili. Dizide anlatacak çok sayıda heyecan verici hikayemiz var ve bu son, daha fazla Walking Dead markasının başlangıcı olacak yeni hikayeler ve karakterlere alan açacak. Son sezon, yeni prömiyerlere yol açacak büyük bir final olacak. Evrim üzerimizde. The Walking Dead yaşıyor.” dedi. 

Yine aynı duyuruda yapılan  açıklamada 2023 yılında gelecek olan Angela Kang yönetmenliği üstlenirken, başrollerde ise Norman Reedus ve Melissa McBride'in yer aldığı henüz ismi belli olmayan The Walking Dead spinoff'unun izleyici ile buluşacağı söylendi.

The Walking Dead

The Walking Dead

Yayın Durumu: Yeni Sezon Bekleniyor

Yorumlar