The Witcher Dizisi 2. Sezon Çekimlerini Durdurdu

The Witcher Dizisi 2. Sezon Çekimlerini Durdurdu

Netflix, Corona Virüsü Sebebiyle popüler dizi The Witcher’ ın çekimlerini durdurdu.

İlk kez Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada ciddi bir şekilde yayılmaya devam eden corona virüsü salgını yüzünden dünya genelinde enfekte olan vaka sayısı 168.890’a yükselirken, hayatını kaybeden kişi sayısı ise 6.516’ya ulaştı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel salgın olarak ilan ettiği COVID-19;  turnuvalar, kültürel faaliyetler ve siyaset gibi televizyon ve sinema sektörünü de etkiledi.  Birçok stüdyo, salgından korunmak niyetiyle devam eden ve çekim aşamasına girmesi beklenen projelerin üretimini durdurdu. Bu yapımlar arasına Netflix’ in sevilen dizisi The Witcher da dahil oldu. 

The Witcher dizisinin 2.sezon çekimleri salgına rağmen devam ettiği yönde haberler çıkarken bugün itibariyle çekimlerin en az iki hafta boyunca durdurulduğu açıklandı. 2021'de yayınlanması beklenen The Witcher dizisinin ikinci sezonu,  yaşanan salgın yüzünden çekimlerinin ertelenmesi ile sevenlerinin bir sürede daha beklemede kalmasına sebep olabilir.  Çünkü 2. Sezon ile ilgili kesin bir yayın tarihi açıklanmadı.  

Kaynak: https://www.webtekno.com/netflix-the-witcher-corona-virusu-cekimler-durduruldu-h87949.html

Yorumlar