Thomasin McKenzie; Ünlü Balerini Canlandıracak

Thomasin McKenzie; Ünlü Balerini Canlandıracak

Ünlü Balerin Joy Womack’in hayatının ve başarılarının anlatılacağı “Joika” filminde başrol, Thomasin McKenzie olacak.

Son yıllarda “Leave No Trace” ve “Jojo Rabbit” filmleri ile oyunculuk kariyerinde önemli başarılara imza atan Thomasin McKenzie, Joika filmi için anlaşmayı imzaladı. Filmin senaristliğini ve yönetmenliği ise “The Dark Horse” filmi ile sinema dünyasına kendini tanıtan James Napier Robertson üstleniyor. “Joika” filminin çekimleri 2021 yılında Yeni Zelanda’da başlayacak. Koronavirüs salgını nedeniyle, mevcut koşullar dikkate alınarak film yenilikçi dijital teknoloji kullanılarak çekilecek.

Filmin dikkat çekici özelliği ise balerin Joy Womack’in, bu filmde Thomasin McKenzie için zorlayıcı sahnelerde oyuncunun dublörü olacak olması. Aynı zamanda ünlü balerin, rolüne hazırlanma sürecinde Thomasin McKenzie’nin bale eğitimine destek olacak.

Joika Filminin Konusu

Henüz 26 yaşında olmasına rağmen büyük başarılara imza atan Joy Womack’in verdiği mücadeleyi “Joika” filminde izleyeceğiz. Bu filmde yoğun eğitim sürecine, özverisine, kararlılıkla vazgeçmemesine, sınırlarını zorlamasına ve kariyerindeki yükselişine yer verilecek. Joy Womack, Moskova’daki Bolşoy Bale Akademisinin ana eğitim programından Anastasia Stevens’dan sonra mezun olan ikinci Amerikalı balerin olarak adından sıkça söz ettirmiş ve bu başarısı medyaya yansımıştı. Ünlü balerini 2011 ve 2013 yıllarında da Paris ve Hong Kong’da düzenlenen bale yarışmalarında Grand Prix ödüllerini kazanarak kariyerinde büyük bir ilerleme kaydetmişti.

Thomasin McKenzie’nin Başarıları

Thomasin McKenzie, yönetmenliğini Debra Granik’in üstlendiği “Leave No Trace” filmi ile seyircilerin büyük beğenisini toplamıştı. “Jojo Rabbit” filminde “Elsa Korr” rolüyle karşımıza çıkmıştı. Bu film, hem filmin yönetmeni hem oyuncusu olan Taike Waititi’ye Oscar kazandırmıştı. Thomasin Mckenzie, önümüzdeki dönemlerde Edgar Wright’ın imzasını taşıyan ve bir korku filmi olan “Last Night in Soho” filmiyle seyirci karşısına çıkacak. Daha sonra ünlü oyuncuyu, yönetmenliğini Jane Campion’ın üstlendiği yeni filmi “The Power of the Dog” filminde izleyeceğiz.

Yorumlar