Thor 4 Love and Thunder Geliyor: Hikayesi, Oyuncuları, Vizyon Tarihi

Thor 4 Love and Thunder Geliyor: Hikayesi, Oyuncuları, Vizyon Tarihi

Hayranlarının uzunca bir süredir büyük bir merakla beklediği yeni Thor filmi Thor 4 Love and Thunder sonunda geliyor. Peki Thor 4 ne zaman çıkacak?

Marvel Sinematik Evreni'nin en çok ilgi duyulan isimlerinden olan Thor karakterinin yeni filmi geliyor. Avengers: Endgame filmi sonrasında Marvel'da, hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı konusunda herkes hem fikirdir. Thor 4 Love and Thunder bambaşka bir hikaye eve yeni karakterler ile gelecek olsa da Thor karakterini Thor 4 filmi ile görmek hayranlarını çok heyecanlandıracak ve duygulandıracaktır.

Peki, Thor'un yeni filmi Thor 4 Love and Thunder'in hikayesi, oyuncuları ve vizyon tarihi hakkında neler biliyoruz? Film hakkındaki birçok detay, çıkan dedikodular ve resmi açıklamalar ile biliniyor. Ancak yine de önemli detayların birçoğu hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Film ile ilgili detaylara geçelim ve merak edilen sorular yanıtlarını bulsun.

Thor 4 Love and Thunder vizyona ne zaman girecek?

Filmin duyurusu ilk kez 2019 yılındaki San Diego Comic Con'da yapılmıştı. Duyuru yapılırken hem resmi logo hem de filme ait bazı detaylar paylaşılmıştı. Ancak bütün dünyada etkisini gösteren COVID-19 pandemisi her yapımda olduğu gibi Thor 4 Love and Thunder filmini de etkiledi. Duyuruda söylenen tarih ertelenmek zorunda kaldı.

Normal şartlar altında filmin çekimleri Ağustos 2020 tarihinde başlayacak ve film 2021 yılında beyaz perdede yerini alacaktı. Ancak COVID-19 pandemisi ile birlikte bu tarihler ertelendi. Filmin oyuncu kadrosunda yer alan Natalie Portman yaptığı bir röportajda çekimlerin ne zaman başlayacağına dair bilgi verdi. Portman, Thor 4 Love and Thunder'in çekimlerinin 2021 yılının ilk aylarında Avustralya'da başlayacağını söyledi. Çekimin başlamasının gecikebilme ihtimali ve diğer unsurları da göz önünde bulunduracak olursa Thor 4 Love and Thunder'in 2022 yılının yaz aylarında vizyona girebileceğini söyleyebiliriz.

Thor 4 Love and Thunder filminin oyuncu kadrosunda kimler var?

Thor karakterini Chris Hemsworth'un canlandıracağı bir sürpriz olmasa gerek. Hemsworth'un yanı sıra sürpriz olmayan bir diğer isim ise Natalie Portman. Portman'ı uzunca bir sürenin ardından tekrar Jane Foster olarak izleyebileceğiz. Filmde göreceğimiz bir diğer isim ise Valkyrie karakterine hayat veren Tessa Thompson olacak. Ayrıca Thor 4 Love and Thunder filmini hem yönetip hem yazan isim Taika Waititi, Ragnarok filminde gördüğümüz Korg karakterini yeni filmde de canlandıracak.
Avengers: Endgame filminin finalinde Thor'u Galaksinin Koruyucuları ekibinin gemisinde görmüştük. Yeni Thor filminde de Galaksinin Koruyucuları ekibini görmemiz sürpriz olmaz.

Christian Bale, filmde kötü adam olarak karşımıza çıkacak

Thor'un oyuncu kadrosu ile ilgili en büyük sürpriz ise en çok beğenilen Batman oyuncularından olan Christian Bale. Bale, yeni Thor filmi Thor 4 Love and Thunder filminde kötü bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Ancak bu kötü karakterin hangisi olacağına dair henüz netleşmiş bir bilgi bulunmuyor. Bununla ilgili birçok iddia bulunuyor.
Film ile ilgili merak edilen bir diğer soru ise; Loki ne olacak? Malesef bu sorunun bir cevabı yok. Tom Hiddleston'un canlandırdığı Loki öldü. Ancak, Avengers: Endgame filminde geçmişe dönüş sahnelerinde yakalanmadan kaçmayı başarmıştı. Bu hikaye Disney Plus'ta bir dizi olarak karşımıza çıkacak.

Thor 4 Love and Thunder filminin konusu ne?

Thor 4 Love and Thunder filminin ilk duyurusu yapıldığı sırada sahneye çıkan Natalie Portman elinde Mjolnir yani Thor'un çekici ile çıkmıştı. Bu görüntünün ardından herkesin aklına gelen tek bir şey vardı. Kadın Thor mu geliyor? 
Valkyrie New Asgard’ı yönetirken, Thor biraz da yorulmuş ve şişmanlamışken, kadın bir Thor’un ortaya çıkması hem de aynı sırada kanserle mücadele ediyor olması, değişen dünya şartlarında Marvel’ın ortaya koymak isteyeceği bir hikaye olacaktır. Christian Bale'nin hikayede hangi karakter oalcağı henğüz bilinmiyor. Ancak Dario Agger karakteri ve Beta Ray Bill karakteri gibi çizgi romanda geçen kötü karakterler filmin hikayesinde de yer alacak isimler olabileceği konuşuluyor.

Thor 4 Love and Thunder'in ilk fragmanını ne zaman göreceğiz?

Filmin çekimlerinin 2021 yılının ilk aylarında başlayacağını söylemiştik. Büyük bir heyecan ve beklenti yaratacak bir fragmanın ortaya çıkması için filmin büyük bir bölümünün tamamlanması bekleniyor. Bundan dolayı Thor 4 Love and Thunder fragmanını 2021 yılının sonlarına doğru göreceğimiz tahmin ediliyor. Ancak film ile ilgili görselleri yakın bir zamanda görebiliriz.
Thor'un dördüncü solo filmi hakkında bazı soru işaretlerini ortadan kaldıracak konuları sizlerle paylaştık. Filmin kadrosu ve hikayesi ile ilgili birçok sürpriz bizleri bekliyor olacak.
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

Vizyon Tarihi: 06 Mayıs 2022
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar