Tiyatro Sanatçısı Gönül Ülkü Kadıköy’de Anılıyor!

Tiyatro Sanatçısı Gönül Ülkü Kadıköy’de Anılıyor!

Tiyatronun usta isimlerinden Gönül Ülkü, ölümünün 3’üncü yılında “Bavul” adlı oyunla Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde anılacak.

Tiyatronun usta ismi Gönül Ülkü, kendisinin ve 2009 yılında hayatını kaybeden eşi, usta oyuncu Gazanfer Özcan’ın ismini taşıyan Kozyatağı Kültür Merkezi’ndeki sahnede, Bavul adlı tiyatro oyunu ile anılıyor.

Bavul oyunu 2 Kasım Cumartesi saat 20:30’da Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek. Sam Bobrick'in senaryosunu kaleme aldığı, Levent Tülek'in sahneye uyarlayıp yönettiği Bavul adlı oyunda Çiçek Dilligil, Bekir Aksoy, Mert Asutay, Yasemin Hadivent gibi isimler rol alıyor.

Yapımcılığını Karart Kültür Sanat’ın üstlendiği Bavul, çaresiz ve huysuz bir adamın bavulunun havaalanında yalnız ve meraklı bir kadının bavulu ile karışmasının ardından gelişen olayları konu alıyor. Oyunun konusu ise kısaca şöyle: “Bedri Kırçıl'ı karısı terk edip Bodrum'a kaçmıştır. Dönüş yolunda, uçakta yine Bodrum'a tatil için gidip dönen Filiz Kavak vardır. Ve birbirine tıpatıp benzeyen iki bavul havaalanında karışır, ardından tuhaf ve komik olaylar birbirini kovalamaya başlar. Bavul, insan ilişkilerini, aşkları, sevgileri, yalnızlıkları, doğru insan - yanlış insan tartışmasını ve günümüz insanının mutluluktan ne anladığını esprili ve renkli bir biçimde anlatan çılgın, deli dolu bir oyun”.

Yorumlar