Tom Hanks Başrollü Dünyadan Haberler Filminden İlk Fragman Ve Afiş Yayınlandı

Tom Hanks Başrollü Dünyadan Haberler Filminden İlk Fragman Ve Afiş Yayınlandı

Tom Hanks’in başrolünde olduğu, Paul Greengrass’ın yönetmenliğini üstlendiği Dünyadan Haberler filminden ilk fragman yayınlandı.

Universal Pictures, 2013 yılında En İyi Film dalında aday olan Kaptan Phillips'ten sonra ilk kez yeniden Dünyadan Haberler filmi ile bir araya gelen, başrolünü Tom Hanks'in oynadığı ve Paul Greengrass'ın dokunaklı hikayesini yazıp yönettiği filmini izleyicisi ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Luke Davies (Lion) ile senaristliğini yapan Greengrass’ın (the Bourne filmleri, Uçuş 93) yönettiği Dünyadan Haberler, Paulette Jiles'in Ulusal Kitap Ödülü finalisti ve en çok satan romanından uyarlanan filmin yapımcıları Gary Goetzman (Mamma Mia! Franchise, Greyhound), Gail Mutrux (Danimarkalı Kız, Köstebek) ve Gregory Goodman (22 July, 8 Mil). İdari yapımcılar Steven Shareshian ve Tore Schmidt üstleniyor.

Tom Hanks'in Captain Jefferson Kyle Kidd karakteri ile başrolünü üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda;  Gannett rolünde Elizabeth Marvel, Ray McKinnon, Jane rolünde Mare Winningham, Johanna Leonberger rolünde Helena Zengel, Wilhelm Leonberger ve Charles Edgefied rolünde Chukwudi Iwuji gibi isimler yer alıyor.

Tom Hanks Başrollü Dünyadan Haberler filminin fragmanı

Dünyadan Haberler filminin konusu ise; İç Savaş’ın sona ermesinden beş yıl sonra, üç savaşın emektar askerlerinden olan Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd (Hanks), artık kurgusal olmayan bir hikaye anlatıcısı olarak diyar diyar gezmekte ve başkanlardan, kraliçelerden haberler şanlı kan davaları, yıkıcı felaketler ve dünyanın en uzak noktalarından sürükleyici maceralar paylaşmaktadır.
Teksas’ın geniş arazilerinde, Kiowa halkı tarafından altı yıl önce ele geçirilen ve kendilerinden biri gibi büyütülen 10 yaşındaki Joanna (Helena Zengel, Oyunbozan) ile yüzbaşının yolları kesişir. Hiç deneyimlemediği bir dünyaya düşmanca yaklaşan Joanna, kendi isteği dışında biyolojik teyzesi ve amcasına dönmektedir.
Kidd, çocuğu yasalara göre ait olduğu yere götürmeyi kabul eder. Acımasız vahşi doğada yüzlerce kilometre yol kat ettiklerinde, ikisi de ev diyebilecekleri bir yer ararken hem insan hem de doğa güçlerinin muazzam zorluklarıyla yüz yüze geleceklerdir.
Tom Hanks başrollü Dünyadan Haberler (News of the World) filmi 25 Aralık 2020 tarihinde vizyona girecek.

Yorumlar