Tom Hanks, Gepetto'yu Canlandırabilir

Tom Hanks, Gepetto'yu Canlandırabilir

Yönetmen Robert Zemeckis, yeni filmi Pinokyo'da Gepetto rolü için Tom Hanks ile görüşüyor.

Yönetmen Robert Zemeckis, klasik Pinokyo hikayesini beyazperdeye uyarlamaya hazırlanıyor. Senaryosunu Chris Weitz'ın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosu belli olmaya başladı. Ahşap çocuk Pinokyo'nun babası Gepetto Usta karakteri için ise Tom Hanks ile görüşmeler yapılıyor. Yaklaşık 20 yıl önce usta oyuncu Tom Hanks ve ünlü yönetmen Robert Zemeckis; Forrest Gump filminde birlikte çalışmıştı. Uzun bir aradan sonra bir araya gelen ikili arasındaki görüşmeler sonucunda anlaşma imzalanırsa Gepetto Usta'yı Hanks canlandıracak.

Yıldızlar Buluşuyor

Oyuncu Tom Hanks ve yönetmen Robert Zemeckis, Forrest Gump haricinde sinema tarihinin önemli yapımlarında buluşmuştu. Örneğin The Polar Express ve Cast Away filmlerinde birlikte çalışan ikili birçok dalda Oscar ve Golden Globe Ödüllerine ya aday olmuşlar ya da ödülü kazanmışlardı. Her buluşmaları büyük bir başarı getiren iki yıldız sanatçının Pinokyo uyarlamasında tekrar bir araya gelecek olma ihtimalleri de filme yönelik beklentiyi arttırıyor. Yeni Pinokyo filmi için henüz çekim planı oluşturulmuş değil. Özellikle coronavirüs salgının ikinci dalgası etkilerini gösterirken sanat dünyasının yeni projeler için hazırlıklara başlaması pek mümkün görünmüyor. Dolayısıyla tahmini bir vizyon tarihi bile belirlemek imkansız durumda.

Pinokyo Filminin Konusu

Beyazperdeye uyarlanacak olan yeni Pinokyo filmi klasik hikayeye dayanacak. Carlo Collodi'nin 1883 yılında kaleme aldığı "The Adventures of Pinocchio" isimli hikaye senaryonun temelini oluşturuyor. Bu hikayeden ilham alınarak 1940 yılında ilk Pinokyo filmi çekilmiş ve iki Oscar Ödülünün sahibi olmuştu. Yeni Pinokyo filminde yine ahşaptan yapıldığı halde sihirli bir şekilde canlanan Pinokyo'nun insan olma hayali ana temayı oluşturacak. Aynı zamanda Gepetto Usta ile Pinokyo arasındaki baba-oğul ilişkisi de incelenecek.  

Hem Zemeckis'ten Hem de Del Toro'dan Pinokyo Filmi

Tom Hanks ile görüşmelere başlayan Robert Zemeckis haricinde Guillermo Del Toro da bir Pinokyo filmi çekmek için hazırlıklara başladı. Del Toro'nun filminde henüz Pinokyo ve Gepetto karakterlerini kimlerin canlandıracağı belli olmasa da Jiminy Crickett rolü için Ewan McGregor ile anlaşma sağlandı.

Yorumlar