Tom Hanks'in Elvis Presley Filmi İptal Oldu

Tom Hanks'in Elvis Presley Filmi İptal Oldu

Tom Hanks'ın oynadığı ve Elvis Presley'in yaşamını anlatan biyografik film hakkında yeni detaylar öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda ünlü aktör Tom Hanks ve eşi Rita Wilson Coronavirüs salgınına yakalanmıştı. Hastalığa yakalandıkları sırada Avustralya'da olan çift hastaneye kaldırılmıştı. Bu olumsuz gelişme nedeniyle Tom Hanks'in oyuncu kadrosunda yer aldığı, Elvis Presley'nin hayatını anlatan filmin çekimleri durdurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncu eşiyle beraber iyileştiklerini sosyal medya hesaplarından duyurmuştu. Ancak bu güzel haber film çekimlerinin devam etmesi için yeterli olmadı. 

Baz Luhrmann, filminin corona virüsten etkilenen diğer filmler gibi süreçten etkilendiğini ve çekimlerin süresiz olarak durdurulduğunu belirtti. Twitter hesabından, film ile ilgili açıklama yapan yönetmen Luhrmann, bunun sürpriz bir karar olmadığını da söyledi. Film çekimlerine salgından sonra devam edeceğini söyleyen yönetmen, filmin çekildiği Queenslan'deki setin yıkılmayacağını da belirtti. Luhrmann, herkesin ailesi ve sevdikleriyle bu süreçte beraber olması gerektiğini ve olabilecek en kısa sürede sete geri döneceklerini de söyledi.

Elvis Presley'i Austin Butler Oynayacaktı

Filmin çekimleri devam etseydi, Austin Butler; Elvis Presley karakterine hayat verecekti. Tom Hanks'i ise Tom Parker karakteri ile beyazperdede izleyecektik. Filmin vizyon tarihi ise 1 Ekim 2021 olarak belirlenmişti. Coronavirüs nedeniyle alınan kararlardan sonra çekimlerin ne zaman başlayacağı, dolayısıyla vizyon tarihi de belirsiz bir durumda. Durum ne kadar zor olsa da sinema sektörü, yaz aylarında coronavirüs salgınının hafifleyeceğine ve hayatın normale döneceğine dair umutlar besliyor. Şimdiye kadar Elvis Presley yapımı haricinde The Batman, Matrix 4, Red Notice gibi birçok yapımın çekimleri durduruldu. Cannes Film Festivali, Emmy Ödül Törenleri gibi sanat sektörünün dinamik ve çarpıcı etkinlikleri ertelendi. Birçok film vizyondan çekildi.  Ne kadar umutlu olsak da alınan kararlar hem sinema sektörünün yıldızlarını hem de sinemaseverleri hüsrana uğratmaya devam ediyor.

Yorumlar