Tom Hanks ve Meryl Streep' li "The Post" tan Fragman!

avatar
Anonim Editör
Usta yönetmen Steven Spielberg, “The Post” ile tekrar karşımızda. Hasılat rekorları kıran Schindller’ in Listesi, Lincoln, Er Ryan’ ı Kurtarmak gibi başyapıtlara imza atan yönetmenin yeni filmi bol yıldızlı kadrosuyla vizyona iddialı bir giriş yapacak gibi görünüyor. Filmin fragmanı geçtiğimiz günlerde basına servis edildi.

The Post’ un başrollerini Hollywood’ un efsane isimlerinden Oscar Ödüllü aktrist Meryl Streep ve Tom Hanks paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda Alison Brie, Carrie Coon, David Cross, Bruce Greenwood, Pat Healy, Tracy Letts, Bob Odenkirk, Sarah Paulson, Jesse Plemons, Matthew Rhys, Michael Stuhlbarg, Bradley Whitford ve Zach Woods gibi isimler de yer alıyor.

Merakla Beklenen Filmin Konusu Nedir?

Ben Bradlee ve Katharine Graham ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgeler, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı’nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini ve Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya çıkarır niteliktedir. Nixon yönetimi The Post’un bu belgeleri yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir.

The Post, 5 Ocak’ ta Türkiye’ de vizyona girecek.
The Post

The Post

Vizyon Tarihi: 12 Ocak 2018
Tür: Biyografi , Dram , Gerilim , Tarih , 2017
Yönetmen: Steven Spielberg