Tron 3 Filminin Başrolü Ve Yönetmeni Belli Oldu

Tron 3 Filminin Başrolü Ve Yönetmeni Belli Oldu

Yeni Tron filminin başrolü için Jared Leto seçildi, filmin yönetmeni ise Garth Davis olacak.

Disney, yeni bir Tron filmi için hazırlıklara başladı. Serinin 3. filmi tam 10 yıl aradan sonra beyazperdedeki yerini alacak. Yeni filmin kadrosu yavaş yavaş netleşiyor. Hem Oscar hem de Altın Küre Ödülüne layık görülen başarılı oyuncu Jared Leto, Tron 3'ün başrol oyuncusu olacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise "Lion" filmi ile başarılı bir işe imza atan Garth Davis oturacak.

"Tron" Serisi

Serinin ilk filmi 1982 yılında yayınlanmıştı ve filmin yönetmenliğini Steven Lisberger üstlenmişti. Serinin ikinci filmi "Tron Legacy" ise 2010 yılında seyirci karşısına çıkmıştı, filmin yönetmenliğin Joseph Kosinski yapmıştı. Serinin üçüncü filminde ise bir değişiklikle yönetmen değişti ve yeni filmin yönetmenliğine Garth Davis getirildi. Garth Davis, "Lion", "Top of The Lake" ve "Mary Magdalene" yapımları ile tanınıyor. 2013 yılında "Top of The Lake" yapımıyla Emmy Ödüllerine de aday gösterilen yönetmenin "Tron 3" için başarılı bir isim olduğunu söylemek gerek. "Tron 3" filminin senaryo taslağı Jesse Wigtown tarafından hazırlanıyor. Başrol olarak seçilen Jared Leto ise "Ares" rolü ile seyirci karşısına çıkacak. Serinin ikinci filmi "Tron Legacy"nin vizyona girmesinin ardından üçüncü filmin çekileceği de kesinleşmişti ancak çeşitli aksaklıklar nedeniyle film 2020 yılına kadar ertelendi. Henüz üçüncü filmin oyuncu kadrosu tam olarak belli olmasa da "Tron Legacy" filmindeki Garrett Hedlund, Olivia Wilde ve Jeff Bridge'in üçüncü filmiyle geri dönüş yapacakları söylentileri yayılmış durumda.

"Tron" Serisinin Konusu

1982 yılında yayınlanan serinin ilk filmi Kevin isimli karakterin talihsiz olaylar ile bir bilgisayar programının içine mahsur kalmasını konu edinmişti. Kevin, video oyunları tasarlayıp programlıyordu. Patronunun kendi işlerini çaldığını fark ettikten sonra bunu ispatlamak için bir program geliştirdi ama program bir kişilik kazandı ve Kevin programın içine hapsoldu. Filmde programcılar ve kullanıcılar tanrısal varlıklar haline geldiler.

Tron Efsanesi

Tron Efsanesi

Vizyon Tarihi: 28 Ocak 2011
Yönetmen:

Yorumlar