Trump, Parasite Filminin En İyi Film Oscar’ ı Almasından Memnun Değil

Trump, Parasite Filminin En İyi Film Oscar’ ı Almasından Memnun Değil

Sinema ve televizyon dünyasını sık sık eleştiren Donald Trump, Güney Kore’ nin En İyi Film Oscar’ ını almasından memnun değil.

Adından çok fazla söz ettiren Parasite filmi, geçtiğimiz Akademi Ödülleri’ nin en çok beğenilen filmi olmuştu ve bu başarısını En İyi Film Oscar’ ı ile taçlandırmıştı. Yabancı dilde bir ilke imza atan Bong Joon-ho yapımı film, tarihi bir başarıya imza atmıştı.

Tüm dünyada sevinçle paylaşılan ve karşılanan bu duruma elbette eleştiriler de çok gelmişti. Donald Trump da bu isimlere katılmaktan geri kalmayıp, dün yaptığı bir konuşmada Parasite’ in En İyi Film Oscarı’nı kazanmasını eleştirdi.

Donald Trump’tan Brad Pitt’e Hakaret Dolu Sözler

Colorado’da düzenlenen bir mitingde kendisini destekleyenlere seslenen Trump, bu konudaki düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Bu yıl Akademi Ödülleri ne kadar kötüydü. İzlediniz mi? Ve kazanan… Güney Kore’den bir film. Bu da neyin nesi şimdi? Ticarette Güney Kore’yle yeterince sorun yaşamıyormuşuz gibi bir de kalkıp En İyi Film’i verdiler. İyi miydi? Bilmiyorum. Gone With the Wind nerede, Gone With with Wind’i geri getirebilir miyiz lütfen. Sunset Boulevard. Bir sürü harika film. Ve kazanan… Güney Kore’den. En İyi Yabancı Film sandım. Hayır En İyi Film. Bu daha önce yaşandı mı?

Donald Trump aynı konuşmada En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı’ nın sahibi olan Brad Pitt‘i de es geçmedi. Oscar Ödül Töreni’ndeki teşekkür konuşmasında Trump’a karşı yürütülen soruşturmada John Bolton’a yeterli sürenin verilmemesini eleştiren Pitt’i hiçbir zaman sevmediğini söyleyen Trump, Pitt’in “küçük ukala bir adam” olduğunu söyledi.

 Kaynak: CNN

Yorumlar