Türkiye'de Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?

Türkiye'de Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?

Türkiye’de Sinema Salonları Açılmasıyla İlgili Net Gelişmeler Var

Koronavirüs salgını ve tehlikesi maalesef henüz bitmedi. Bir aşı veya tedavi bulunmadığı için insanlığın güvende olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak bütün dünyada sosyal mesafe ve karantina uygulamalarının işe yaradığını ve hastalığın ilerlemesinin yavaşladığını söylemek mümkün. Bu durumda -elbette ekonomik sebeplerden dolayı- birçok devlet; birçok alanda normalleşmeye gidecek. Ciddi tedbirler alınarak hayat normalleşmeye başlayacak. Peki bu süreçte sinema sektörünün gidişatı ne olacak?

Avrupa’da Sinema Salonları ve Setler Geri Dönüyor

Mayıs ayının sonuyla birlikte salgının ilerleyişinin yavaşladığı birçok Avrupa ülkesinde sinema salonları tekrar açılmaya başlayacak. Oturma düzenlerinin, ekipmanların ve hatta havalandırma sistemlerinin üst düzey tedbirlerle düzenleneceği salonlarda minimum 1.5 metre mesafe şartı olacak. Ayrıca başta Avatar 2 filmi olmak üzere birçok ülkede sinema ve TV yapımları için setleri tedbirler alarak yeniden başlatma planları yapılıyor.

Ülkemizde Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?

Türkiye’de sinema salonlarının durumuyla ilgili Sabah gazetesinden Funda Karayel; CGV Mars Cinema Group CEO’su olan Nurdan Ulu Horozoğlu ile önemli bir röportaj gerçekleştirdi. Horozoğlu; sosyal mesafe ve dezenfeksiyon tedbirleri altında sinema salonlarını açmaya hazır olduklarını ve devletin bu konudaki kararını beklediklerini belirtti. CGV Mars Group; Temmuz ayı için yenilenmiş bir vizyon takvimi yayınlamış durumda.

Yorumlar