Türkiye’nin Oscar Adayı İlk Ödülünü Aldı!

avatar
Anonim Editör
Türkiye’nin Oscar Adayı İlk Ödülünü Aldı!
Türkiye'de 27 Ekim Cuma günü vizyona girecek olan “Ayla” filmi , yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği, Can Ulkay’ın yönettiği , Mustafa Presheva ile En İyi Kurgu Yönetmeni ödülünü aldı.
Yarım yüzyıl önce yaşanan gerçek bir öyküye dayanan, Astsubay Süleyman Dilbirliği ve savaşta ölümde kurtardığı minik Ayla’nın hayatından kesitler sunan film, Cape Town Uluslararası Film Festivali’nden ilk ödülüne sahip oldu.

PEKİ MERAKLA BEKLENEN FİLMİN KONUSU NE?

1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye geri dönme kararı çıkar. Ayla'yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?
Ayla

Ayla

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017
Tür: Dram , Savaş , 2017
Yönetmen: Can Ulkay
Oyuncular: Çetin Tekindor , İsmail Hacıoğlu , Lee Kyung-jin devamı