Ufuk Bayraktar'dan Taciz İddialarına Yanıt

Ufuk Bayraktar'dan Taciz İddialarına Yanıt

Geçtiğimiz günlerde Dayı filminin setinde iki set çalışanın Ufuk Bayraktar tarafından fiziksel ve sözlü olarak taciz edildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Sinema Televizyon Sendikası taciz olayına ilişkin kamuya bir açıklamada bulunmuş setlerde yaşanan taciz ve mobbing durumlarına karşı sektör bileşenlerini dayanışmaya davet etmişti. Tüm bu yaşananlardan sonra filmin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

İddialara Yanıt Verdi

Yönetmenliğini Uğur Bayraktar'ın üstlendiğini başrolünde ise kardeşi Ufuk Bayraktar'ın olduğu "Dayı" filminin setinde makyöz Alev Ünal Nayır ve kuaför Metin Tektaş'ın Ufuk Bayraktar tarafından fiziksel ve sözlü tacize maruz kaldığı iddiasının ardından olay yargıya taşınmıştı. Olayın medyaya yansıması ile Ufuk Bayraktar, Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sette kızının da olduğunu ve ona karşı yapılan bir hareketten rahatsız olarak tepki gösterdiğini belirtti. Yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada "Tanımadığı halde benim kızıma el, kol şakası yaptığını gördüğüm kişiyi uyardım. Bu konuda hassas olduğumu, bir daha kesinlikle yapmaması gerektiğini söyledim. O adamın şefi olan hanımefendi de setin ortasında 5 dakika sonra gelip, bana ailemin ve çocuklarımın yanında hakaret etmeye kalktığı için cevap verdim. Babalık duygumdan dolayı sert cevap vermiş olabilirim, beyefendi ile alakalı hiçbir durum yoktur. Sadece kızıma olan aşırı hassasiyetimle alakalı bir durumdur." dedi.

Şimdi ne olacak?

Oyuncu Ufuk Bayraktar, geçtiğimiz aylarda eşi Merve Bayraktar'ı aldattığına ilişkin haberlerle de gündemdeydi. Şimdi ise yargıya taşınan taciz ve şiddet haberleri ile anılan oyuncu hakkında nasıl bir karar alınacağı merak ediliyor.

Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Vizyon Tarihi: 06 Kasım 2020
Tür:
Oyuncular:

Yorumlar