Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nde Bu Akşam Ödüller Veriliyor

Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nde Bu Akşam Ödüller Veriliyor

Bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nde bu akşam ödüller sahiplerini bulacak.

14 Haziran gününden itibaren devam etmekte olan Uluslararası Göç Filmleri Festivali, bu akşam (21 Haziran) 3D sanal stüdyo ortamında, teknolojiyle iç içe olan bir kapanış töreniyle sona erecek. Bu sene ilk defa düzenlenen festival, dünyanın en yüksek katılım oranına sahip ve kapsamlı tematik film festivali olma özelliğini taşıyor. Sanal sahnede İngiltere’deki Stonehenge Anıtı ile Türkiye’deki Göbeklitepe dijital olarak harmanlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kapanış törenine video konferans ile katılacak. Tören saat 20:00’da başlayacak. Kapanış ve ödül töreni hem Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin web sitesinde hem de sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak. Aynı zamanda, CNN Türk kanalı da festivali canlı olarak yayınlayarak evlerimize taşıyacak. 

Göç Filmleri Festivali Ödülleri

Festival kapsamında 30 ülkeden 45 film gösterimi gerçekleşti. Kapanış töreninde “En İyi Uzun Metraj Film” ve”En İyi Kısa Metraj Film” kategorilerinde ödüller verilecek. “En İyi Uzun Metraj Film” ödülünün sahibine 15.000 Euro, “En İyi Kısa Film” ödülünün sahibine ise 5.000 Euro para ödülü verilecek. Ayrıca “İlham Verici Senaryo” ödülü olarak da 5.000 Euro para ödülü, sahibini bulacak. Festival kapsamına “Aynı Gemi - Same Boat” kategorisinde de kısa metraj film yarışması düzenlenmişti. Bu kategoride ödüle layık görülen filme 1.000 Euro verilecek. 

Sergiler 2 Hafta Daha Ziyaret Edilebilecek

Festival kapsamında “Göçün İzleri” ve “Göç Duygusu” sergileri düzenlenmişti. Bu sergiler www.migrationff.com web sitesi üzerinden iki hafta daha 7/24 ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Yorumlar