Ünlü Komedyen Cem Yılmaz’dan Netflix’e Tepki

Ünlü Komedyen Cem Yılmaz’dan Netflix’e Tepki

Cem Yılmaz, Karakomik Filmler 2 filminin duyurusunu yapmayan Netflix’e ateş püskürdü.

Netflix’ in orijinal Türk dizi üretiminin ardından ilk Türk filmi Yarına Tek Bilet geçtiğimiz hafta platformda yayınlandı. Birçok Türk yapımını kütüphanesine ekleyen Netflix, ünlü komedyen Cem Yılmaz’ ın Karakomik Filmler serisini de seyirci ile buluşturmuştu. Serinin ikinci filmini 26 Haziran’da yayınlayan Netflix Türkiye hiçbir şekilde duyurusunu yapmadı.

Bunun üzerine Cem Yılmaz Twitter üzerinden Netflix Türkiye hesabını etiketleyerek nükteli bir paylaşımda bulundu. Netflix, Cem Yılmaz’ ın bu paylaşımını alıntılayarak duyuru yapınca ünlü komedyen bu tavrı esprili bir şekilde eleştirmişti.

Sosyal medyada herhangi bir duyurusu yapılmayan Karakomik Filmler 2 filmi bir gün içinde Türkiye’de ilk sıraya yerleşmişti. Geçtiğimiz günlerde Netflix’ in ilk Türk filmi Yarına Tek Bilet için ciddi bir reklam bütçesini harcanmıştı. Karakomik Filmler 2' nin herhangi bir reklam çalışması yapılmadan yakaladığı bu başarı işe dikkatleri çekti. 

Cem Yılmaz: “Burası 3. Dünya Ülkesi Değil” 

Attığı tweet üzerine Yılmaz’ a esprili bir dille dönüş yapan Netflix Türkiye’nin bu tavrı hoş karşılanmadı. Ve bunun üzerine Cem Yılmaz: “ Buranın 3. Dünya ülkesi olmadığını elbet öğreneceksin. Şakacı seni. “ paylaşımı ile dikkatleri üzerine çekti. 

 

Yorumlar