Ünlü Yönetmen Ridley Scott, Yeni Bir Alien Filmi Çekmeyi Hedefliyor

Ünlü Yönetmen Ridley Scott, Yeni Bir Alien Filmi Çekmeyi Hedefliyor

Yönetmen Ridley Scott, Alien evreninden yeni bir film ile seriyi devam ettirmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Alien filmleri ile sinema dünyasında adından sıkça söz ettiren yönetmen ve yapımcı Ridley Scott, Times dergisi ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajında Alien’da beyazperdeye aktarılacak daha birçok konunun var olduğunu söyleyen yönetmen, yeni projelerinden de bahsetti. Geçtiğimiz yıl yeni bir Alien filminin çekileceği duyurulmuştu. Ancak filmin hakkında hiçbir bilgi paylaşılmamıştı. Şu günlerde Alien evreni 41. Yılını kutlarken, Scott röportajında Alien serisi hakkında açıklamalarda bulundu: “"Hala Alien'da kat edilmesi gereken çok yol olduğunu düşünüyorum. Ama yeniden evrilmesi gerekecek. İlk Alien filmini yaparken hep neden yumurtalarını sırtında taşıyan böyle bir yaratığın yaratıldığını, neden bu savaş aracına benzer şeyde seyahat ettiğini düşünürdüm. Uzay aracının ve yumurtaların amacı neydi? Sorgulanması gereken şeyler bunlar. "Kim, neden ve ne amaçla?" soruları bir sonraki fikri oluşturuyor." dedi.

Ridley Scott İmzası Taşıyan Diğer Yapımlar

Ridley Scott, Alien serisi haricinde Gladiator, Blade Runner ve The Martian yapımları ile adından sıkça söz ettirmişti. Özellikle son dönemde; oyuncu kadrosunda Ben Affleck ve Matt Damon’ın yer aldığı The Last Duel filmine ağırlık vermişti. Son olarak ünlü yönetmen Gladiator 2 filmi için Apple ile bir anlaşmanın imzalandığını da duyurmuştu.

Alien Serisi

İlk Alien filmi 1979 yılında çekilmişti. Bu film Ridley Scott’un imzasını taşıyordu. Ancak serinin diğer filmlerinin yönetmen koltuğu sürekli el değiştirdi. Aliens filmini James Cameron; Alien 3 filmini David Fincher ve Alien: Resurrection filmini ise Jean Pierre Jeunet yönetmişti. Ridley Scott, Alien evrenine 2012 yılında Prometheus filmi ile geri döndü. Koltuğu Alien: Covenant filminde de bırakmadı. Verdiği röportajda üçüncü bir prequel filmi için çalışmalara başladığı anlaşılıyor.

Alien Filminin Konusu

Orijinal Alien filminde tarihin en ünlü uzay gemisi Nostromo mürettebatının, uzay görevini tamamladıktan sonra Dünya’ya geri dönerken yardım çağrısı aldıkları başka gezegende hiç bilinmeyen bir yaşam formuyla karşılaşmaları ve bu gezegende yaşadıkları ürkütücü maceralar anlatılıyordu.

Yorumlar