Unutulmaz Film “Bir Avuç Dolar” Dizi Oluyor

Unutulmaz Film “Bir Avuç Dolar” Dizi Oluyor

Sergio Leone’nin 1964 tarihli filmi A Fistful of Dollars; dizi haline getirilecek.

Dünya sinema tarihinde çok büyük bir yer kaplayan ve western-spaghetti türünün en başarılı yönetmenlerinden Sergio Leone tarafından yönetilen 1964 tarihli A Fistful of Dollars (Bir Avuç Dolar) filmi televizyon dizisi haline getirilecek. Dizi hakkındaki detaylar ilerleyen dönemlerde netleşecek.

Aslında Bir Akira Kurosawa - Rashomon Uyarlaması

Sergio Leone’nin Bir Avuç Dolar filmi aslında oldukça tartışmalı bir geçmişe sahip. Çünkü film “resmi olmayan bir şekilde” bir uyarlama. Üstelik Japon sinemasının dünyaya mal olmuş en önemli yönetmeni Akira Kurosawa’nın Rashomon filminden… Söz konusu filmlerin zamanında davalık hale de geldiği biliniyor. Şimdilik Mark Gordon Pictures’ın yapımcısı, Game of Thrones dizisinin yazarı olan Bryan Cogman’ın ise yazarı olacağını bildiğimiz dizi uyarlaması acaba A Fistful Of Dollars filmine mi yoksa Rashomon filmine mi daha çok benzeyecek, bu bir soru işareti.

Clint Eastwood’u Ünlü Eden Film

Sergio Leone’nin 1964 yılında çektiği A Fistful Of Dollars filmi aynı zamanda usta western oyuncusu Clint Eastwood’un ilk filmiydi. Filmde canlandırdığı karakterle Eastwood; Man with No Name (isimsiz adam) üçlemesinin kapısını açmış ve takip eden yıllarda For a Few Dollars More ve İyi, Kötü, Çirkin filmlerinde de rol almıştı.

Bir Avuç Dolar

Bir Avuç Dolar

Yönetmen:

Yorumlar